Çocuk istismarcısı, CHP'nin il başkanı olsaydı...

Halk Tv Yazarı İsmail Saymaz'ın bugünkü (20.06.2022)''Çocuk istismarcısı, CHP'nin il başkanı olsaydı...'' başlıklı yazısı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 16 Haziran günü saat 11.11'de bir tweet atarak, "görülen lüzum üzerine" Diyarbakır İl Teşkilatı'nın kapatıldığını duyurdu.

Herkes merak içerisindeydi.

Acaba ne olmuştu?

MHP, neden il teşkilatını beklenmedik şekilde feshetmişti?

Partinin ileri gelenlerini ve milletvekillerini aradım.

Kimileri "Sizden öğrendim" diye yanıt verdi.

Kimileri "Ben de bilmiyorum" dedi.

Bir sis vardı.

Üç katlı villada istismar
Aslında o gün Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nda E.A. adlı 17 yaşında erkek bir çocuğun ifadesi alındı. İfadesine göre imam hatip lisesinde okuyan E.A., okulda tanıştığı M.D. tarafından MHP ilçe başkanlığına götürüldü. Geçen şubat veya martta Kayapınar'ın 100 Evler mahallesinde temsilcilik olarak kullanılan üç katlı villada İl Başkanı Cihan Kayaalp ile tanıştırıldı. Kayaalp, odasına çağırdığı E.A.'ya adını, soyadını, babasının işini ve MHP'ye karşı tutumunu sordu. İddiaya bakılırsa Kayaalp, geç saatlerde çocuğu bacaklarına ve cinsel organına masaj yapmaya zorladı.

E.A.'nın her gün villaya gittiği, konuklara çay dağıttığı ve kimseler olmadığında Kayaalp'e masaj yapmak zorunda bırakıldığı söyleniyor. Bu istismarın en az altı kez gerçekleştiği iddia ediliyor. Son olayda Kayaalp'in sürtünerek, istismarda bulunduğu öne sürülüyor.

E.A.'nın "Masaj yaptıracağı zaman odadaki iki kapıyı kapatıyor ancak kilitlemiyordu. Dışarıdakiler kapıyı çalmadan girmedikleri için bu sürede toparlanma fırsatı buluyordu" dediği vurgulanıyor.

E.A.'nın son olaydan sonra villaya gitmediği ve "Çünkü razı sanarak, ileriye gitmesini istemiyordum" dediği ifade ediliyor. Kayaalp'in danışmanı Ş.D.'nin çocuğu aradığı, telefonunu açmayınca "Sen yürek mi yedin!" diye mesaj attığı kaydediliyor. İfadeden beş gün önce Kayaalp'in E.A.'yı aradığı ve çocuğun annesiyle konuştuğu belirtiliyor. Ardından E.A.'nın, yaşadıklarını annesine anlattığı vurgulanıyor.

Adliyeden sızan bilgiye göre E.A., şunları söyledi:

"Buraya sürekli gidiyordum ve gece saat 24'e kadar kalmak zorunda kalıyordum. Son olaydan sonra gitmedim. İçime kapandım. Annem konuşmak isteyince anlattım. Annem 'Polise gidelim' dedi ancak korktum. 'Sıkıntı yaşamayalım' dedim."

E.A., başından geçenleri lise müdürü H.A.'ya anlattı.

H.A., "Bu olayı saklayamam, haber ver" dedi.

Skandal, bu şekilde gün yüzüne çıktı.

E.A., M.D. dahil üç gence daha masaj yaptırılmış olabileceğini iddia ediyor.

Yalan haber servisi

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muharrem İnce’ciler kimlerdir? 31 Mart 2023 | 7.182 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce görüşmesinin perde arkası... Kılıçdaroğlu kaybederse İnce de kaybeder 30 Mart 2023 | 373 Okunma Konca Kuriş’in ağabeyi: “Hüda Par’la ittifak kanımızı dondurdu” 28 Mart 2023 | 677 Okunma ‘15 Temmuz Gazisi’ dediler, suç makinesi çıktı 27 Mart 2023 | 3.199 Okunma İmamoğlu’na ceza veren hakimin kardeşi FETÖ’cü çıktı 27 Mart 2023 | 4.655 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar