Ayşe Ateş: Birbirlerine düştüler, satış başladı

Olcay Kılavuz’un şüpheli olarak dosyaya girmesini ve yaptığı açıklamalarını, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’e sordum.

Ateş, görüşmemizde, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a yurt dışına çıkış yasağı konmasını ve Bahçeli’nin açıklamalarını da değerlendirdi.      

- Size ne zaman ve kaç koruma tahsis edildi?

Geçen hafta iki yakın silahlı koruma tahsis edildi. Bürokratik işlemleri beklemeden hızlı bir şekilde gönderdiler. Ankara Valisi, bizzat ilgileneceği haberini yolladı.

Can güvenliği endişeniz vardı.

Vardı İsmail Bey. Olanlar ortada. O kaygıyı taşıyorum.

Kılavuz hakkında 17 Nisan 2023’te ifade vermiştiniz. Bir gün sonra Kılavuz’a soruşturma başlatılmış. Ancak milletvekili olduğu için ifadesi alınmamış.

Kılavuz’ un kaldığı evde yakalandı Tolgahan Demirbaş. Orada karartma var. Yakalandığına dair belge yok. Cinayetten sonra Kılavuz ve Demirbaş’ın FaceTime’dan görüşmeleri var. Bağlantısı çok açık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özel, Emine Şenyaşar’ın görüşme talebini Erdoğan’a iletti 13 Haziran 2024 | 5.205 Okunma Konsolosluk araçlarıyla uyuşturucu sevkiyatı 11 Haziran 2024 | 3.477 Okunma İki kişinin yaşadığı mahallede seçime hile karıştı 10 Haziran 2024 | 3.980 Okunma DEM’lilere normalleşme yasak 04 Haziran 2024 | 5.221 Okunma ‘Çayın altını yakın, üreticinin isyanı yakın!’ 03 Haziran 2024 | 2.961 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar