Üç gün daha dirensinler mi?

Biz sizin bu oryantasyon eksiğine, bu iki yüzlüğünüze, bu kıvırmalarınıza alıştık. Ama lütfen bari bizi rahat bırakın da “kahrolsun Amerika ve kahrolsun dünyanın bütün Amerikaları” diyebilelim rahat rahat.

İnsan dediğimiz varlık en temelde belirli meselelerde fikir sahibi olan, bu fikirler üzerinden de tutarlı davranışlar sergileyen biri olunca “ciddiye alınabilir” oluyor.

Amerika’da ortalık karışınca “oryantasyonu eksik” yurdum solcumsuları ve aydınımsıları yine sahne aldılar ve yine komik duruma düşüp düşmediklerini önemsemeden racon kesmeye durdular.

En komik tepkileri Türkiye’nin ABD’deki olaylar karşısında yaptığı “gelişmeleri endişeyle takip ediyoruz, tarafları itidale davet ediyoruz” açıklamasına itiraz etmeleriydi. “Efendim, ne demek taraflar?” dediler de başka bir şey demediler. “Taraflar” şu demek zihniyetine yandığımının aydınımsıları. Bayrağı, parlamentosu, bağımsızlığı, seçim geleneği olan ülkemizde “zeki çocuklar” diye tesmiye edilen bir güruh sokağa inince ABD bunu “taraflar” olarak tanımladı ya, hah, oradaki “taraflar” ile bizim açıklamamızdaki “taraflar” aynı. Mütekabiliyet gereği adam gibi, insan gibi, mıh gibi cevap verdik, hepsi bu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Telegram WhatsApp’ı BİP’ler mi? 12 Ocak 2021 | 2.174 Okunma Edebiyat burada sana yardım edemez 10 Ocak 2021 | 3.668 Okunma Üç gün daha dirensinler mi? 09 Ocak 2021 | 518 Okunma Yazıklar olsun! 05 Ocak 2021 | 1.375 Okunma Seksen beş bin 03 Ocak 2021 | 285 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar