Taciz, tecavüz ve ötesi

Görünen şudur. CHP için her geçen gün “taşıması felaket bir yük”e dönüşen Canan’ın etki alanı arttıkça bu tip alçaklıkların, bu tip ahlaksızlıkların arşa çıktığını daha çok görürüz.

Bu kaçıncı taciz-tecavüz konulu yazım bilmiyorum. Sanırım 10’u geçmiştir. Her yazıda tacizin, tecavüzün, kadına şiddetin bir sınıf meselesi değil, bir “toplumsal ortalama gerçeği” olduğunu anlattım dilim döndüğünce. Bilmem hangi Kur’an kursunda bir taciz-tecavüz olduysa da, bilmem hangi gece kulübünde bir taciz-tecavüz olduysa da bunun “mekândan, insan topluluklarının genelinden, dinden bağımsız” bir mesele olduğunu söyledim, söylemeye çalıştım.

Sözgelimi pedofili denilen sapkınlık toplumsal sınıf, eğitim durumu, ırk, memleket, mezhep ayrımı yapmaz. Fakir, ilkokul mezunu, Türk, Sünni biri de bu sapkınlıkla kayıtlı olabileceği gibi zengin, doktora yapmış, İngiliz, Protestan biri de bu sapkınlıkla kayıtlı olabilir.

Taciz ve tecavüz için de böyledir bu. Oval ofiste de çıkabilir karşımıza, terkedilmiş bir inşaatta da, sokakta da, camide de, AVM’de de, kulüpte de…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Telegram WhatsApp’ı BİP’ler mi? 12 Ocak 2021 | 2.185 Okunma Edebiyat burada sana yardım edemez 10 Ocak 2021 | 3.674 Okunma Üç gün daha dirensinler mi? 09 Ocak 2021 | 518 Okunma Yazıklar olsun! 05 Ocak 2021 | 1.376 Okunma Seksen beş bin 03 Ocak 2021 | 286 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar