Sızlanma, iş yap!

Geçen yazımda bıraktığım yerden başlayayım. “Dünyada iki çeşit insan var galiba” demiştim, “işini iyi yapanlar ve işini kötü yapanlar. Ve bu iki sınıf arasında bir mücadeledir...

Geçen yazımda bıraktığım yerden başlayayım. “Dünyada iki çeşit insan var galiba” demiştim, “işini iyi yapanlar ve işini kötü yapanlar. Ve bu iki sınıf arasında bir mücadeledir sürüp gidiyor.”

Madem insanları “iki sınıfa ayırma işi” işlevsel bir iş. Bir kez daha başvurayım buna. Bence insanlar iş yapma konusunda da ikiye ayrılıyorlar. Durum ne olursa olsun işini yapmaya çabalayanlar ve sızlananlar.

Bence “sızlanmak” muazzam bir pozisyon rahatlığı sağlıyor insana. “Aslında ben şöyle yapacaktım, böyle uçacaktım, şöyle kaçacaktım” diye başlayan mazeretler kısa sürede büyük bir sızlanmaya dönüşüyor. “Tuz yoktu, tuz olsa un yoktu, un olsa ocak yoktu” diye sürüp giden sızlanmalar günün sonunda ekmek yapma bilgisini de unutturuyor bize.

Bir başka patikaya ilerleyelim. “Doğru işi doğru zamanda, yeterli süre...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin gençleri ya da nerde ulan bu deistler? 26 Ekim 2021 | 1.216 Okunma Yalnızlıklar, yanmalar 24 Ekim 2021 | 184 Okunma Sallama din, demleme din 23 Ekim 2021 | 664 Okunma Squid Game ya da insanın insandan kopuşu 19 Ekim 2021 | 727 Okunma Karmaşık 17 Ekim 2021 | 254 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar