Seçim senindir

“Mursi ölmüş, darısı Recep Tayyip Erdoğan’ın başına” diye açıkça yazanları da, “Mursi ölmüş, darısı bizimkinin başına” diyerek gönderme yapanları da son derece tutarlı buluyorum...

Böyle yazanlar, düşük ahlaklarının, aşağılık darbeciliklerinin, sakat politik bakışlarının, berbat batıllıklarının hakkını veriyorlar. Leşler ama leşliklerinin hakkını veriyorlar.

Mısır’ın bin yıllık, beş bin yıllık tarihi boyunca “ortaya konulmuş sandıkla” seçilen ilk meşru başkanının önce darbeyle görevinden uzaklaştırılması, ardından şehit olması bu “leş bünyeler”de bir sevinç dalgası oluşturacaktı elbette. Bunu niçin garipseyelim, buna niçin şaşıralım ki?

Bu “leş bünyeler” için demokrasi helvadan put, darbe demokrasi teminatı, iktidar halka rağmen ele geçirilmesi gereken bir aygıttır. Yani adamlar dinlerinin hakkını veriyor.

Mursi’nin anlam dünyası ile Erdoğan’ın anlam dünyasının aynı olduğunu, üstelik bu anlam dünyasının 1450 yaşında olduğunu bilmesine rağmen “armudun sapı, üzümün çöpü” diyerek hareket edenlere gelince… Benim asıl garipsediğim onlardır. Asıl anlam veremediğim o kitledir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sakarya Meydan Muharebesi tiyatrosu 16 Temmuz 2019 | 630 Okunma Sen misin yorgun? 14 Temmuz 2019 | 146 Okunma Alparslan Kuytul ve Aliya savunması 13 Temmuz 2019 | 1.346 Okunma Aptal mısınız? 09 Temmuz 2019 | 1.058 Okunma Korkut Ata soy soyladı 07 Temmuz 2019 | 233 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar