Seçim senindir

“Mursi ölmüş, darısı Recep Tayyip Erdoğan’ın başına” diye açıkça yazanları da, “Mursi ölmüş, darısı bizimkinin başına” diyerek gönderme yapanları da son derece tutarlı buluyorum...

Böyle yazanlar, düşük ahlaklarının, aşağılık darbeciliklerinin, sakat politik bakışlarının, berbat batıllıklarının hakkını veriyorlar. Leşler ama leşliklerinin hakkını veriyorlar.

Mısır’ın bin yıllık, beş bin yıllık tarihi boyunca “ortaya konulmuş sandıkla” seçilen ilk meşru başkanının önce darbeyle görevinden uzaklaştırılması, ardından şehit olması bu “leş bünyeler”de bir sevinç dalgası oluşturacaktı elbette. Bunu niçin garipseyelim, buna niçin şaşıralım ki?

Bu “leş bünyeler” için demokrasi helvadan put, darbe demokrasi teminatı, iktidar halka rağmen ele geçirilmesi gereken bir aygıttır. Yani adamlar dinlerinin hakkını veriyor.

Mursi’nin anlam dünyası ile Erdoğan’ın anlam dünyasının aynı olduğunu, üstelik bu anlam dünyasının 1450 yaşında olduğunu bilmesine rağmen “armudun sapı, üzümün çöpü” diyerek hareket edenlere gelince… Benim asıl garipsediğim onlardır. Asıl anlam veremediğim o kitledir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ben istemez miyim bayram yazısı yazmak 23 Mayıs 2020 | 1.688 Okunma “Kılıç hakkı”dır o beyefendi, başka savunma bul! 19 Mayıs 2020 | 2.123 Okunma Bir mendil hikâyesi 17 Mayıs 2020 | 320 Okunma “İş kazası değil, cinayet!” 16 Mayıs 2020 | 2.764 Okunma Orta sınıf, ortada kal! 12 Mayıs 2020 | 315 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar