Seçim senindir

“Mursi ölmüş, darısı Recep Tayyip Erdoğan’ın başına” diye açıkça yazanları da, “Mursi ölmüş, darısı bizimkinin başına” diyerek gönderme yapanları da son derece tutarlı buluyorum...

Böyle yazanlar, düşük ahlaklarının, aşağılık darbeciliklerinin, sakat politik bakışlarının, berbat batıllıklarının hakkını veriyorlar. Leşler ama leşliklerinin hakkını veriyorlar.

Mısır’ın bin yıllık, beş bin yıllık tarihi boyunca “ortaya konulmuş sandıkla” seçilen ilk meşru başkanının önce darbeyle görevinden uzaklaştırılması, ardından şehit olması bu “leş bünyeler”de bir sevinç dalgası oluşturacaktı elbette. Bunu niçin garipseyelim, buna niçin şaşıralım ki?

Bu “leş bünyeler” için demokrasi helvadan put, darbe demokrasi teminatı, iktidar halka rağmen ele geçirilmesi gereken bir aygıttır. Yani adamlar dinlerinin hakkını veriyor.

Mursi’nin anlam dünyası ile Erdoğan’ın anlam dünyasının aynı olduğunu, üstelik bu anlam dünyasının 1450 yaşında olduğunu bilmesine rağmen “armudun sapı, üzümün çöpü” diyerek hareket edenlere gelince… Benim asıl garipsediğim onlardır. Asıl anlam veremediğim o kitledir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anlamazsınız siz 16 Ocak 2022 | 194 Okunma Yeni Şafak Yazarı İsmail Kılıçarslan: ‘’Enes Kara’nın intiharı için manifest bir metin denemesi’’ 15 Ocak 2022 | 791 Okunma Kalaşnikofu seçmek 11 Ocak 2022 | 545 Okunma Olta 09 Ocak 2022 | 168 Okunma Tarihte bugün 08 Ocak 2022 | 257 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar