Sana bir tatlı ısmarlayayım mı?

“Hangi kapıdan girsem diğerinin ardında ne olduğunu merak edeceğim abi. O yüzden reddettim hepsini. Bir kapıyı seçmeyi reddettim.”Sesindeki belirgin özgüvene ve omuzlarını dikleştirmesine bakılırsa...

“Hangi kapıdan girsem diğerinin ardında ne olduğunu merak edeceğim abi. O yüzden reddettim hepsini. Bir kapıyı seçmeyi reddettim.”

Sesindeki belirgin özgüvene ve omuzlarını dikleştirmesine bakılırsa genç adam, oldukça havalı, dahası oldukça önemli bulduğu bir cümle kurduğunu düşünüyordu. Seçmemenin seçimlerin en kötüsü olduğunu anlatmanın bir yolunu bulamadım. O yaşta birine, hayatın hiç de öyle bir şey olmadığını, bir kapıdan girmek zorunluluğunun aynı zamanda diğer kapıları da reddetmek anlamına gelmesinin pekâlâ çok sağlıklı bir şey olabileceğini nasıl anlatırsınız ki?

Belki şöyle diyerek: “Babana kızma evlat. Babalar, girdikleri kapının en iyi kapı olduğunu düşünen varlıklardır. Babalık mesleği en nihayet böyledir ve bu kadardır.”

Bundan da vazgeçtim. O uzun ve bitmeyecek gibi gelen gençlik...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ressam günü 28 Kasım 2021 | 106 Okunma Oğlun adam olsa kadına şiddet uygulamaz 27 Kasım 2021 | 309 Okunma Bereketli gündemler üzerinde 23 Kasım 2021 | 227 Okunma Kadıköy’deydim. İskelede. 21 Kasım 2021 | 579 Okunma Sezai Karakoç’un uyandığı gün 20 Kasım 2021 | 523 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar