Oğlun adam olsa kadına şiddet uygulamaz

Malumunuzdur, her 25 Kasım, “Kadına Şiddetle Mücadele Günü” olarak icra edilmeye başlandı. Her ne kadar “idealler dünyamda” bu günün adına şiddetle itiraz etsem de pratikte durum, böyle bir...

Malumunuzdur, her 25 Kasım, “Kadına Şiddetle Mücadele Günü” olarak icra edilmeye başlandı. Her ne kadar “idealler dünyamda” bu günün adına şiddetle itiraz etsem de pratikte durum, böyle bir günün oluşturacağı farkındalığın çok daha fazlasına ihtiyaç duyuyor.

25 Kasım günü “kadına şiddet” üst başlığında biri film, biri billboardlarda olmak üzere iki ayrı “farkındalık” çağrısı düştü önüme. Billboarddan başlayayım. Semra & Enver Yücel Vakfı’nın hazırladığı billboardda “oğlum adam olacak” cümlesi vardı. Bu cümlede “adam” kelimesinin üzeri çizilmiş, altına da “insan” kelimesi yazılmıştı. Yani “oğlum adam olacak” yerine “oğlum insan olacak” cümlesini öneriyordu bu farkındalık çalışması bize.

Doğrusunu isterseniz “kadına şiddetle mücadele konusunda en işe yaramaz fikri getirin” diyerek bir ajansa breef verilmiş olsa herhalde bu afişi verirdi ajans.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Falda çıkmayan 23 Ocak 2022 | 155 Okunma Yine mi aynı mesele? 22 Ocak 2022 | 326 Okunma Müzik aleti mi yakalım oyuncu mu? 18 Ocak 2022 | 560 Okunma Anlamazsınız siz 16 Ocak 2022 | 203 Okunma Yeni Şafak Yazarı İsmail Kılıçarslan: ‘’Enes Kara’nın intiharı için manifest bir metin denemesi’’ 15 Ocak 2022 | 800 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar