O çıkışı bulmak

https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/tracDünyadaki çevre duyarlılığı, atık yönetimi ve iklim krizi meselelerine bakışım oldukça nettir ve bu saatten sonra da değişeceğini pek zannetmiyorum....


https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/trac

Dünyadaki çevre duyarlılığı, atık yönetimi ve iklim krizi meselelerine bakışım oldukça nettir ve bu saatten sonra da değişeceğini pek zannetmiyorum.

Küresel süper güçlerin hem dünyayı kirletirken hem de dünyadan (güya) o kirliliği temizlerken kâr etmesini sağlayan birer konsept benim nazarımda bu üçlü. Kapitalist çevre ve iklim endüstrisi, her zamanki gibi küresel kültür endüstrisini de yanına alarak kâr maksimizasyonu peşinde koşuyor, başkası değil.

Şöyle düşünüyorum: Dünyadaki kirliliğin ve iklim krizinin yüzde doksanlara varan oranda müsebbibi olan süper güçler, aynı zamanda çevre ve iklim duyarlılığı üzerinden de para kazanmanın yolunu bulmuşlar.

Doğru anlaşılsın isterim: Dünyada hem kirlilik, hem atık yönetimi, hem de...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yanlarına kâr mı kalıyor? 09 Temmuz 2024 | 1.736 Okunma Uyanıklığa övgü 07 Temmuz 2024 | 1.523 Okunma Bir uyarı, bir vefa: Ne olur yakmayın, ne olur 06 Temmuz 2024 | 1.381 Okunma Sıra bizim evlerimize de gelecek 02 Temmuz 2024 | 2.220 Okunma Başka bir şey 30 Haziran 2024 | 152 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar