Korkulan oluyor mu?

Önce şu: Türkiye’nin dipten ilerleyen iki büyük gündemi olduğuna inanıyorum. Birincisi gelir adaletsizliği ile ikincisi ise uyuşturucu ile mücadele. Gelir adaletsizliğini bir başka yazının konusu yapmak üzere bu...

Önce şu: Türkiye’nin dipten ilerleyen iki büyük gündemi olduğuna inanıyorum. Birincisi gelir adaletsizliği ile ikincisi ise uyuşturucu ile mücadele. Gelir adaletsizliğini bir başka yazının konusu yapmak üzere bu seferlik pas geçiyorum.

Ardından şu: Uyuşturucu ile mücadele konusunda alınacak her türlü kararı, kurulacak her türlü kurumu, yapılacak her türlü hamleyi desteklemeyi kendime borç sayarım.

Yazılarımı takip eden okurlarım hatırlayacaktır. Uyuşturucu ile mücadele konusunda epeyce kalem oynattım. Yakından takip ettiğim bir meseledir. Dolayısıyla “İBB’de bir ‘Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’ kurulması teklifi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi” haberini okuyunca “ne oluyoruz?” dedim elimde olmadan. İBB, zaten öteden beri “Sosyal Hizmetler Komisyonu”nun altında uyuşturucu ile mücadele konusunda çalışmalar yürütüyordu, bunu biliyorum. O yüzden “Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu kurulmasına engel olundu” haberini ilk okuduğumda çok canım sıkıldı.

Anlaşılmadıysa açıkça yazayım, sarahaten anlaşılsın. İBB çatısı altında müstakil bir “Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu” kurulmasını sadece büyük bir memnuniyetle karşılarım. Elimden gelen desteği de veririm.

Fakat bir dakika durayım burada. İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu’nun konuşmasına kulak verelim: “Bu komisyonlar, meclisin çalışması için altlık hazırlarlar. Zaten uyuşturucu ile mücadeleyi de içeren bir komisyonumuz var. Bu konuda müstakil bir komisyon kurmak yerine bir meclis araştırma önergesi verelim.”

Bu noktada mesele benim açımdan netleşti. AK Parti, usule dair bir itiraz geliştirerek müstakil komisyon kurulması yerine alternatif bir çalışma yöntemi öneriyordu. Zaten bu teklifin hemen ardından da eli yükseltip “Bağımlılıkla Mücadele Rehabilitasyon Daire Başkanlığı kurulsun” teklifine hazırlandıklarını ifade etti Tevfik Göksu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Müzik aleti mi yakalım oyuncu mu? 18 Ocak 2022 | 554 Okunma Anlamazsınız siz 16 Ocak 2022 | 199 Okunma Yeni Şafak Yazarı İsmail Kılıçarslan: ‘’Enes Kara’nın intiharı için manifest bir metin denemesi’’ 15 Ocak 2022 | 796 Okunma Kalaşnikofu seçmek 11 Ocak 2022 | 547 Okunma Olta 09 Ocak 2022 | 171 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar