Kalaşnikofu seçmek

Yer Irak’ta PKK kampı. Fotoğrafın fonunda bir şelale var. Şelalenin önünde 2018’de HDP’den Diyarbakır Milletvekili olarak Meclis’e girecek Semra Güzel ile TSK’nın 2017’de Adıyaman kırsalında 3...

Yer Irak’ta PKK kampı. Fotoğrafın fonunda bir şelale var. Şelalenin önünde 2018’de HDP’den Diyarbakır Milletvekili olarak Meclis’e girecek Semra Güzel ile TSK’nın 2017’de Adıyaman kırsalında 3 teröristle birlikte leşini aldığı Volkan Bora isimli PKK mensubu var.

Bu ikili, ancak sevgililere mahsus olabileceğini düşündüğümüz romantik bir poz vermişler. Volkan Bora’nın elinde bir kalaşnikof var. Yüzler gülüyor. Yüzler öyle gülüyor ki hani yakında nikâh varmış gibi.

Şimdi soru şu: TSK Volkan Bora’nın leşini almasaymış da Semra Güzel ile o izdivaç gerçekleşseymiş, ikilinin nikâh şahitleri kim olurmuş? Hadi birini söyleyeyim. Selahattin Demirtaş’ın eşine sımsıcak mesajlar yollayan Meral Akşener şahitlerden biri olurmuş gibi geldi bana. Her fırsatta “HDP’yi terörle ilişkilendiremezsiniz” diyerek adeta HDP’nin halkla ilişkiler kampanyasını yürüten Sezgin Tanrıkulu zaten olurdu. Hatta belki Kılıçdaroğlu’nu “efendim, bu nikâh önemli” diyerek ikna edebilirdi Tanrıkulu.

Ankara’da olsaydı nikâhı Mansur Yavaş kıymazdı. O kadarını tahmin edebiliyorum. Ama nikâh İstanbul’da olsaydı, büyükşehir belediyesinin dört bir yanını “HDP kontenjanı” ile dolduran Ekrem İmamoğlu pekâlâ memnuniyetle kıyardı. O plastik gülümsemesini takınır ve hallederdi bu işi. Yanına “tüm diğer sol örgütlerden sorumlu” Canan Kaftancıoğlu’nu alır mıydı bilinmez. Son zamanlarda aralarının epeyce açık olduğunu işitiyoruz. Ama bence Murat Ongun kesinlikle olurdu. Saadet Partisi de “temsilci” yollardı büyük ihtimalle.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bazı yerlerin söyledikleri 14 Ağustos 2022 | 94 Okunma Şehzadeler, prensesler, patlayan özgüvenler 13 Ağustos 2022 | 400 Okunma İsrail, yok edilmesi gereken bir terör organizasyonudur 09 Ağustos 2022 | 306 Okunma Sonsuzluk ve bir ömür 07 Ağustos 2022 | 157 Okunma Genelkurmay Başkanı’ndan tekke ve zaviyelere uzanan kimi yollar 06 Ağustos 2022 | 728 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar