İstanbul’dan bildiriyorum ya da “savaşa değil, seçime hazırlanıyoruz.”

Binali Yıldırım’la, cumartesi gün boyu seçim çalışmaları yürüttüğü Üsküdar’da Burhan Felek Köşkü’nde buluştum. “Dar” denebilecek bir vaktim olmasına...

Binali Yıldırım’la, cumartesi gün boyu seçim çalışmaları yürüttüğü Üsküdar’da Burhan Felek Köşkü’nde buluştum. “Dar” denebilecek bir vaktim olmasına rağmen aklımdaki bütün soruları sordum ve Binali Bey de bütün cevapları her zamanki samimi üslubuyla cevaplandırdı.

PAYLAŞACAĞIMIZ ŞEY ÇOK, AYRIŞACAĞIMIZ ŞEY AZ

Sosyal medyada çok karşılaştığım için şunu merak ediyorum: “Benim AK Parti’yle aram iyi değil, hiç oy vermedim; ama Binali Yıldırım başka biri, ona oy veririm” diyor insanlar. Bu “başkalık” nereden kaynaklanıyor; yani bu teveccühü neyle izah edersiniz?

Tabii, ben İstanbulluların bizi nasıl öyle bir yere koyduklarının, nasıl öyle gördüklerinin cevabını bilemem, yorumlamasını yapamam; ancak benim partim AK Parti’dir ve AK Parti’nin görevi de kurulduğu günden bu tarafa insanlara hizmet etmektir, insanların hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini arttırmaktır. İnsanların birliğini ve kardeşliğini savunmaktır. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Bizim partili olarak ya da parti kimliği dışında davranışlarımız farklı değil; herhâlde bu yüzden insanlar beşeri münasebetlerimizi beğeniyor olsa gerek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Müzik aleti mi yakalım oyuncu mu? 18 Ocak 2022 | 557 Okunma Anlamazsınız siz 16 Ocak 2022 | 199 Okunma Yeni Şafak Yazarı İsmail Kılıçarslan: ‘’Enes Kara’nın intiharı için manifest bir metin denemesi’’ 15 Ocak 2022 | 796 Okunma Kalaşnikofu seçmek 11 Ocak 2022 | 547 Okunma Olta 09 Ocak 2022 | 171 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar