Çok yakın tehlike: İklim krizi

“Niçin açıyorlar?” başlıklı yazım, evet, epeyce konuşuldu ama benim açımdan yazının kamuoyunda karşılık bulup konuşulmasından daha önemlisi başını farklı nedenlerle...

“Niçin açıyorlar?” başlıklı yazım, evet, epeyce konuşuldu ama benim açımdan yazının kamuoyunda karşılık bulup konuşulmasından daha önemlisi başını farklı nedenlerle açmış pek çok kadının bana bir şekilde ulaşıp benimle mesele üzerinden olumlu-olumsuz etkileşime girmeleriydi.

“Sıraladığınız nedenler önemsiz, ben inancımı kaybettim, onun için açtım başımı” diyen de vardı, “sıraladığınız nedenlere ek olarak şöyle bir nedenim de vardı benim” yazan da vardı, “tam bu nedenlerle açtım ben başımı” diyen de vardı.

“Sen kim oluyorsun da bu meseleyi anlamaya çalışıyorsun, salak” minvalinde yazan bir tane “distribütör”ü saymazsak tepkilerin hepsi çok öğretici ve ufuk açıcı oldu benim açımdan.

Tabii, Türkiye’deki ortalama din dili vasatını konuşmaktan bir türlü sıra gelmiyor öbür distribütörlere ama “Recep...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mayayı nasıl çalalım? 28 Ocak 2023 | 128 Okunma Gâvur yaksın Türk baksın 24 Ocak 2023 | 846 Okunma Ağlama duvarı 22 Ocak 2023 | 227 Okunma Din dilinin yarasaları 21 Ocak 2023 | 407 Okunma O kıza ne söylüyorsun? 17 Ocak 2023 | 507 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar