Bir tespit, bir teklif, bir tenkit

Bir tespit Ne demişti Almanya Ekonomi Bakanı Habeck, yaptığı tasarruf çağrısında: “Gideceğiniz yere trenle ya da bisikletle gidin. Arabayla gitmediğiniz her kilometre Rusya’nın fosil yakıtlarına, sıcak suyla...

Bir tespit

Ne demişti Almanya Ekonomi Bakanı Habeck, yaptığı tasarruf çağrısında: “Gideceğiniz yere trenle ya da bisikletle gidin. Arabayla gitmediğiniz her kilometre Rusya’nın fosil yakıtlarına, sıcak suyla almadığınız her duş Rusya’nın doğalgazına dur demek manasına geliyor.”

Bunun dahası, dün haberlere düştü. Almanya’nın pek saygın bulunan gazetesi Bild, 6 Alman’dan birinin gün içerisinde bir öğününü atlatarak yaşamayı seçtiğini, ekonomik krizle mücadele etmenin yolunu burada bulduğunu yazdı.

Şimdi ben bunları böylece yazınca “Almanya’daki krizi gösterip Türkiye’deki krizi savunacak” diyebilecek süt danalarının hevesini kursağında bırakayım: Meselem o değil.

Meselem, güçlü...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Konuşalım mı? 03 Temmuz 2022 | 221 Okunma Haklıyız, kazanacağız! 02 Temmuz 2022 | 377 Okunma Lanetli sınıfların öfkesi 28 Haziran 2022 | 540 Okunma Ne yersin kozumu? 26 Haziran 2022 | 175 Okunma Kaderin rüzgârı 25 Haziran 2022 | 330 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar