Amiraller, mahcup tazeler, ticariler

Emekli askerler görüşlerine çok güveniyorlarsa bir zahmet memleketteki yüz partiden birine girip siyaset yapacaklar

Reha Muhtar gibi söyleyecek olursak “gün geçmiyor ki güzel ülkemizde akıllara zarar yeni bir olay yaşanmasın sayın seyirciler.”

Emekli amirallerin darbe bildirisi, bu “akıllara zarar olaylar”ın yeni halkası sadece. Geçtiğimiz günlerde Monşer A.Ş.’ye bağlı emekli büyükelçilerin, ondan önceki günlerde de prostatlı emekli rektörlerin bildirilerini okumuş, ikisini de gülümsemeyle ve/veya alayla karşılamıştık.

Aslında, 12 bin lira emekli maaşlarıyla tabiri caizse “paşalar gibi yaşayan” bu amirallerin yoğun bozuk Türkçe içeren bu zıbıdık bildirilerine de gülüp geçmemiz gerekirdi. 15 Temmuz gecesi mıh gibi aklımızda olmasa doğrusu bunu rahatlıkla da yapabilirdik. Yahut iktidarı ana muhalefeti falan yekpare bir blok olarak 

 “bu ne zıbıdık bir bildiridir, emekli askersen haddini, hududunu bileceksin, zırvalama” demeyi başarabilseydi yine sorun olmayacaktı.

Fakat ne yazık ki güzel...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmansız dünya, Allahsız cennet 17 Nisan 2021 | 68 Okunma Mahzun Ramazan için dağınık notlar 13 Nisan 2021 | 439 Okunma Köpük 11 Nisan 2021 | 353 Okunma Şu “kısa paçalılar” meselesi 10 Nisan 2021 | 466 Okunma Amiraller, mahcup tazeler, ticariler 06 Nisan 2021 | 543 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar