“Yumuşak karnımıza” vuranlar neyin peşinde!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: “Ülkemizde muhacir olarak bulunan insanları ne Bay Kemal’in, ne yandaşlarının dedikleriyle, bu görevde olduğumuz sürece; bu ülkeden asla geri itmeyiz, ötelemeyiz.” MHP Genel...

Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: “Ülkemizde muhacir olarak bulunan insanları ne Bay Kemal’in, ne yandaşlarının dedikleriyle, bu görevde olduğumuz sürece; bu ülkeden asla geri itmeyiz, ötelemeyiz.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yerinde bir tespitle, sığınmacılar meselesini “YUMUŞAK KARNIMIZ” olarak tanımladı…

Hayli zamandır bu yumuşak karnımıza, birileri ha bire vurup duruyor. Her yönüyle mağdur ve mazlum durumdaki bu insanları hedef alarak, siyaseten bir şeyler elde etmeye çalışanların kötü niyetine, ayrıca dikkat çekmeye gerek var mı?

Uzun zamandan beri, bu sığınmacı-mülteci meselesini, ülkemizdeki Suriyelileri merkeze alarak işleyen, bunlar üzerinden hükûmete yüklenen siyasi figür olarak, Kemal Kılıçdaroğlu başı çekiyor. CHP lideri âdeta bu konuyu siyasetinin temel bir argümanı hâline getirdi. Tabiatıyla ekibi de onun arkasından giderek, bu konuda toplumda epeyce kin ve nefret tohumlarının ekilmesinde üstüne düşeni yaptı!..

Önceki...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Putin’in derdi İsveç ve Finlandiya değil ama… 17 Mayıs 2022 | 280 Okunma Yunanistan vakası ve İsveç-Finlandiya düğümü… 14 Mayıs 2022 | 252 Okunma “Yumuşak karnımıza” vuranlar neyin peşinde!.. 12 Mayıs 2022 | 156 Okunma Rusya; zafer mi yoksa hezimet mi? 10 Mayıs 2022 | 250 Okunma “Pis bir kumpas, bayağı bir tezgâh…” 07 Mayıs 2022 | 177 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar