Beş koca yıl geçti…

Gazetemizin banisi Merhum Enver Ören Ağabey, aramızdan ayrılalı tam beş yıl oldu… Beş koca yıl geçti, ama biz onu her vesile ile yâd ediyoruz. Evet, tam beş yıl önce bugün, 22 Şubat 2013’te, Merhum...

Gazetemizin banisi Merhum Enver Ören Ağabey, aramızdan ayrılalı tam beş yıl oldu… Beş koca yıl geçti, ama biz onu her vesile ile yâd ediyoruz.

Evet, tam beş yıl önce bugün, 22 Şubat 2013’te, Merhum Enver Ören Ağabey’imizi kaybettik. Her fâni gibi, o da bu dünyadan göçüp gitti… Bostân ve Gülistân’ın sahibi, büyük şair Şeyh Sâdî-i Şirazi bir şiirinde; temmuz güneşi altındaki kar gibi, hızla eriyip tükenen ömrü şöyle tarif eder.
“Her dem ez ömr mîreved nefesey
Çün nigeh mîkunem nemand besey…

Her dem ömürden bir nefes gidiyor
Bir de bakıyorum ki geriye bir şey kalmamış!”

Enver Ağabey aramızdan ayrıldı. Ancak geride bıraktığı muhteşem eserler onun hatırasını hep canlı tutuyor. İnsanlar daima geride bıraktığı eserlerle yâd edilir. Enver Ağabey zaten, bu dünyada iken de hep ahiret için çalışıyordu. Şahitlik ederiz ki, ömrünü hep insanlığa hizmet yolunda tüketti. Gece - gündüz insanlara faydalı olmak, onların dünyevi ve uhrevi saadetine vesile olmak maksadıyla koşturdu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin yumuşak gücü… 18 Ocak 2022 | 6 Okunma Mavi Vatan ve ufuktaki gemiler… 15 Ocak 2022 | 73 Okunma Meğer Kazakistan’da neler varmış!.. 13 Ocak 2022 | 692 Okunma Kazakistan’da korkulan oldu!.. 08 Ocak 2022 | 577 Okunma Orta Asya’da sükûnet çok önemli... 06 Ocak 2022 | 512 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar