Afet üstüne afet!..

Çok çetin bir coğrafyada yaşıyoruz… Sadece siyasi – askerî riskler bakımından değil, tabii şartlar açısından da her zaman hazırlıklı olma mecburiyetimiz var. Afet ve felaketler birbirini kovalıyor!..  

Milletçe, Elâzığ – Malatya depreminin yaralarını sarmaya çalışıyoruz… Maddi imkânlar planında, hızlı ve etkili bir müdahale ile bu felaketin etkilerini en aza indirme konusunda, başarılı çalışmalar devam ediyor. Ama ne yazık ki, hayatını kaybeden 41 vatandaşımızın acısını telafi etmek mümkün değil. Acı gerçek şu ki, jeolojik yapısı itibarıyla, ülkemiz boydan boya deprem kuşağı üstünde. Kuzey Anadolu fay hattı, Doğu Anadolu fay hattı, Batı Anadolu fay hattı… Hepsi peş peşe, irili ufaklı depremler üretiyor. Manisa ve çevresi haftalardır beşik gibi sallanıyor. İnsanlarımız tedirginlik içinde. Daha büyük depremler olmaması için dua etmekten başka çaremiz yok. Elbette her gün tekrar tekrar duyduğumuz “Depreme karşı hazırlıklı olmalıyız…”
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi Parti'deki istifalar… 18 Şubat 2020 | 682 Okunma İdlib’de fırtına öncesi sessizlik… 15 Şubat 2020 | 153 Okunma Esad boynunu bıçağa sürter mi? 13 Şubat 2020 | 118 Okunma İdlib’de körüklenen ateş… 11 Şubat 2020 | 117 Okunma Gençlik nereye? 08 Şubat 2020 | 69 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar