ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Akdeniz’de iki mikro aktör!..

Fransa Devlet Başkanı Macron kendisini dev aynasında görüyor ancak, Fransız medyası dahi; yaptığı acemilikler karşısında kendisine “Macron değil, Micron” diye eleştiride bulunuyor .

İsmail Kapan
İsmail Kapan Türkiye Gazetesi
17 Nisan 2018 | 58

Fransa Devlet Başkanı Macron kendisini dev aynasında görüyor ancak, Fransız medyası dahi; yaptığı acemilikler karşısında kendisine “Macron değil, Micron” diye eleştiride bulunuyor. Bir de Yunan Çipras var… 
 
Dış politikada çaylaklık, insanı hepten maskara yapıyor!.. Örnek istiyorsanız, işte size Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron… Çok kısa bir zaman içinde devirdiği çamlarla hayli mahcup durumlara düştü, fakat durumuna bakılırsa pek üzerine alınmak istemiyor. Daha önce bu köşede sözünü etmiştik. Macron, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Ankara’da yapılacak üçlü zirveye (Erdoğan-Putin-Ruhani) katılmak istediğini belirtmişti. Sayın Erdoğan bu durumu bir konuşmasında dile getirmiş ve şayet Rusya ile İran da kabul ederse, o zaman katılabilir demişti. Ancak bu talebin kabul görmediği bilahare anlaşıldı ve Ankara Zirvesi de üçlü olarak yapıldı… Bu arada Fransa Devlet Başkanı, Suriye’de etkili bir rol kapmak için arayışını sürdürdü, ABD Başkanı Trump’ın bir taraftan hızla çekileceğiz dediği, ama öte yandan da kimyasal saldırıya karşı bir şeyler yapmak zorunda kaldığı için alelacele oluşturduğu koalisyona kapağı attı. İngiltere zaten öteden beri fırsat kolluyordu ve beklediği fırsat ayağına gelince topu hedefe yolladı. 

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER