İslam Memiş borsada altın alım-satımının şifrelerini yazdı: İşte sekiz soruda Darphane Altın Sertifikası

Tv100 Gazetesi Yazarı İslam Memiş'in bugünkü (25.11.2022)'' İslam Memiş borsada altın alım-satımının şifrelerini yazdı: İşte sekiz soruda Darphane Altın Sertifikası'' başlıklı yazısı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin, göreve geldikten sonra yeni projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Sürpriz projelerini yakında açıklamayabilir.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, Darphane Altın Sertifikaları’nı halka arz etti.

Borsa İstanbul Pay Piyasası Emtia Pazarı’nda Pazartesi günü işlem görmeye başlayan Darphane Altın Sertifikaları ile “yastık altı” birikimlerin ekonomiye kazandırılması hedeflenmiş.

Borsada ALTIN.S1 koduyla işlem gören Darphane Altın Sertifikaları’nda alım-satım arasındaki farkların düşük olması, düşük komisyonla alınıp satılabilmesi, stopaj verginin alınmayacak olmasını bankacılık uygulaması karşısında avantaj olduğunu düşünüyorum.

Özellikle son iki yıldır bankaların makas aralığını ve komisyonlarını göz önünde bulundurduğumuzda bu sertifika alternatif olarak ön plana çıkıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İslam Memiş borsada altın alım-satımının şifrelerini yazdı: İşte sekiz soruda Darphane Altın Sertifikası 25 Kasım 2022 | 747 Okunma Fed ve Merkez Bankası'nın kararı öncesinde İslam Memiş uyardı: Dolar için iki tehdit! 23 Kasım 2022 | 1.792 Okunma İslam Memiş altın yatırımcılarını uyardı 21 Kasım 2022 | 323 Okunma İslam Memiş uyardı: Yıl sonu “indirim tuzakları”na dikkat! 18 Kasım 2022 | 783 Okunma Kripto para piyasasında dalgalanma! İslam Memiş uyardı: Kripto para piyasasında manipülasyonlar ne kadar sürecek? 16 Kasım 2022 | 1.455 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar