Tuna Kiremitçi: Geldiğim gezegeni artık zar zor hatırlıyorum, belki gelecekten gelmişimdir

Hep derler ya, “Bu da geçer ya hu” Elbette bugünler de geçecek. Peki, nasıl anımsayacağız bu dönemi?

 Videolar geliyor, insanlar başkaları da hastalansın diye virüslü mendillerini tanımadıkları kişilerin çantasına atıyorlar, asansöre binip tükürüklerini tuşlara sürüyorlar. Anlam vermek çok güç. Tuna Kiremitçi diyor ki, “Gerçek insan daha doğmadı. O, henüz tanışmadığımız bir anne tarafından doğurulacak. Bugün yaşadığımız dehşet, dram ve trajediler aslında onun doğum sancıları...” ‘İnsanlığın Öldüğünü Duydum’ adında üç şarkılık bir EP yayınlayan Tuna Kiremitçi ile buluştuk.

‘İz kalmadan’ isimli şarkı sanki bugünleri anlatıyor gibi...

Ne yalan söyleyeyim, böyle bir şarkı yazacağım aklıma gelmezdi. Yayınlandığı gün dünyanın bu halde olacağını da bilemezdim. Elimde sadece tamamlayamadığım bir şarkının nakaratı vardı. Geçen yaz bir dostuma tiroit kanseri teşhisi kondu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Levent Özdilek: Çok eşli ilişkiler 50'li yaşlarımda anlamsız gelmeye başladı, artık sakin ve huzurluyum 24 Ekim 2020 | 810 Okunma Alper Saldıran: 22 yaşından beri kimseyle fiziksel kavga etmedim, şiddetin hiçbir şeklini kendime yakıştırmıyorum 17 Ekim 2020 | 94 Okunma Khontkar: Bela hep beni buldu bu hayatta 08 Ağustos 2020 | 41 Okunma Dünyada ne yenilikler oluyor? 18 Temmuz 2020 | 46 Okunma Karanlık bir prenses, gerçek bir yetenek: Sena Şener 04 Temmuz 2020 | 20 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar