Sanat giyer miydiniz?

19 Şubat'ta Milano Fashion Weeek’de yeni koleksiyonlarını sergileyen ve sıra dışı şovlarıyla adından söz ettiren Türk moda sanatçısı Başak Cankeş’le buluştuk.Milano Moda Haftası’nda...

19 Şubat'ta Milano Fashion Weeek’de yeni koleksiyonlarını sergileyen ve sıra dışı şovlarıyla adından söz ettiren Türk moda sanatçısı Başak Cankeş’le buluştuk.

Milano Moda Haftası’nda yer aldın, tebrikler. Seni tanıyalım.

Moda tasarımcısı olarak anılsam da aslında ‘giyilebilir sanat’ alanında çalışıyorum. Her koleksiyonum için kendi yazdığım senaryoları sahneye koymak üzere kıyafetler ve desenler üretiyorum.

Yolun Milano Moda Haftası’yla nasıl buluştu?

Sevgili Serra Arıkök’den aldığım bir telefon ile başladı her şey. Milano Moda Haftası’nda defile yapmak için bir marka önerisi istenmiş ve kendisi de beni önermiş. Sonrasında Milan Fashion Club ile işbirliğimiz başladı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fütürist Ufuk Tarhan: Bir çağ atlıyoruz, değişime hızla yanıt verenler hayatta kalacak 28 Mart 2020 | 513 Okunma Tuna Kiremitçi: Geldiğim gezegeni artık zar zor hatırlıyorum, belki gelecekten gelmişimdir 22 Mart 2020 | 62 Okunma Doğan Duru: Çok medeni görünsek de hayvanız sonuçta 14 Mart 2020 | 69 Okunma 10 maddede neden ‘bayan’ dememeliyiz? 08 Mart 2020 | 813 Okunma İki yüzlü bir adam: Ferhat Albayrak 29 Şubat 2020 | 8 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar