Fütürist Ufuk Tarhan: Bir çağ atlıyoruz, değişime hızla yanıt verenler hayatta kalacak

Dünyayı saran COVID-19 nedeniyle bir zaman dilimini zıplayarak geçiyor gibiyiz. “Gelecekte” diye söz ettiğimiz her şey hızlandırılmış şekilde yaklaşıyor.

Olanları daha iyi anlamlandırabilmek için ‘Dünyanın en etkili 100 kadın fütüristi’ arasındaki tek Türk gelecek tasarımcısı, ‘T-İNSAN’ kitabının yazarı ve ekonomist Ufuk Tarhan’la konuştum. Gelin biraz geleceğin şekillendirebileceğimiz kısmı üzerine kafa yoralım. Çünkü gelecek tahmin edilemez ama tasarlanabilir… Onu kendi kaderine terk etmek yerine müdahale edilebilir taraflarını şekillendirerek, parçası olalım. Karşınızda Ufuk Tarhan.

Son 100 yılda dünyanın görmediği ve tecrübesi bulunmayan bir durumdan geçiyoruz. Çoğunluk, bir bilim kurgu filminde olduğu duygusu içinde. Bir fütüristin gözlerinden bakınca dünya nasıl görünüyor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ömer Madra: Dünya fena halde hasta, fazla zamanı kalmadı 15 Mayıs 2020 | 96 Okunma Prof. Dr. Akın Yücel: Covid-19 sonrası daha güzel, daha şık, daha mutlu olmak isteyeceğiz 24 Nisan 2020 | 102 Okunma Hayko Cepkin: Tarihte çok daha karanlık dönemler oldu, şimdiye bakınca insanın şükredesi geliyor 18 Nisan 2020 | 68 Okunma Psikiyatrist Dr. Agah Aydın: Cinsel birleşme tek yol değil; sevişmeyi bilen sözle, sesle, bakışla da sevişir 11 Nisan 2020 | 1.193 Okunma Fütürist Ufuk Tarhan: Bir çağ atlıyoruz, değişime hızla yanıt verenler hayatta kalacak 28 Mart 2020 | 537 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar