Ordu, İhtiras Aleti midir?

Böylece vatan onlara minnet borcunu ödemiş oluyor!

Yarım yüzyılı aşkındır camiye de, kışlaya da, okula da siyaset bulaştırılmıştı. 

Son 20 yıldır ise artık cami de, kışla da, okul da üstelik yargı da tek parti ve tek adam devletinin birer aracı olmuşlardır.

Cami de, kışla da, okul da teokratik devlet çatısı altında kurulmuş yapılar gibi, artık tarikatlar koalisyonu tarafından yönlendirilmekte ve yönetilmektedir. 

Camide imamlar siyasi açıklamalar yapma cesaretini bulabilmekte, elinde kılıçla dolaşan Diyanet İşleri Başkanı’ysa kendisini şeyhülislam sanmaktadır.

Her okulda artık bir mescit vardır. Arapça okutulmaktadır. İktidarı oluşturan tarikatlar koalisyonunun tüm vakıf, dernek ve örgütlenmelerinin okullarda etkinlik yapmaları, hatta ders vermeleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özellikle desteklenmekte; dinci eğitim, temel eğitimden sayılmaktadır.

Yargı, önüne gelmesi olası kimi olaylar ve soruşturmalar konusunda siyasi açıklamalar yapabilmektedir.

Kışla, iktidarca bile isteye bir casusluk tarikatının sızma harekâtına bırakılmış, ordunun Cumhuriyetçi yapısı tarikat....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dönüşün Bahar Yelleri 08 Mayıs 2021 | 62 Okunma Sömürgecinin Kara Propagandası 01 Mayıs 2021 | 87 Okunma 4 Milyarı Sorgulayan, 128 Milyarı Neden Açıklamaz? 24 Nisan 2021 | 346 Okunma Laiklikten Vazgeçecekmişiz... 17 Nisan 2021 | 128 Okunma Ordu, İhtiras Aleti midir? 10 Nisan 2021 | 67 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar