İmamın Görevi

Diyanet-Sen, Çalışma Bakanı’na rapor surmuş: “Covid-19’a bağlı ölümlerde cenaze yıkanmasında, gassallar (ölü yıkayıcılar) yerine imamlar ve Kuran kursu öğreticileri sorumlu ve zorunlu tutulmasın.”

Diyanet-Sen, Çalışma Bakanı’na rapor surmuş:

“Covid-19’a bağlı ölümlerde cenaze yıkanmasında, gassallar (ölü yıkayıcılar) yerine imamlar ve Kuran kursu öğreticileri sorumlu ve zorunlu tutulmasın.”

Öyle anlaşılıyor ki imamlar, asli görevleri arasında yer alan işleri yapmak istemiyorlar...

“Bu gücü nereden alıyorlar?” derseniz.

Bundan üç yıl önceydi. Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da, Anadolu imam hatip lisesinde, imam okulunda okuduğu günlere gitmiş ve demişti ki:

“Bazı öğretmenlerimiz bize şunu söylerlerdi: Ölü yıkayıcısı mı olacaksınız? Ölü yıkamayı dahi aşağılayanlar olmuştu. Halbuki ilk adım atıldığı zaman ölüleri yıkayacak gassal denilen, bunu yetiştirmek üzere bu okulların kurulması var idi. Buralardan hamt olsun bizler yetiştik...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çatışmadan Yükselen Kuşkular 21 Kasım 2020 | 451 Okunma Çöküşe Doğru 14 Kasım 2020 | 403 Okunma Olacaksın Şehnameci... 07 Kasım 2020 | 66 Okunma Aydınlıktan Karanlığa 31 Ekim 2020 | 81 Okunma Askıda Parti Çok, Oy Veren Yok 24 Ekim 2020 | 95 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar