Askıda Parti Çok, Oy Veren Yok

Gazetelerde, haber sitelerinde son günlerde yayımlanan anketler aşağı yukarı benzer sonuçlar veriyor: İktidardaki ittifakın iki ayağı, AKP ve MHP geriliyor.

Gazetelerde, haber sitelerinde son günlerde yayımlanan anketler aşağı yukarı benzer sonuçlar veriyor:

İktidardaki ittifakın iki ayağı, AKP ve MHP geriliyor.

Ancak işin garip, garip olmakla birlikte demokrasi açısından tehlikeli yanı, muhalefetin de oy oranı düşüyor veya düşmese de yükselmiyor, yerinde sayıyor.

Bu demektir ki askıda çok sayıda parti var, ama alan yok. Seçmen, var olan siyasete ve siyasetçiye güvenmiyor, inanmıyor...

Bu durum, yukarıda değindiğimiz üzere demokrasi açısından bir tehlike işareti. AKP Genel Başkanı’nın dayatması ve mühürsüz oylarla geçerli sayılan hukuksuz Saray düzeniyle varılan bu sonuç, egemenliğin tümüyle ulusun elinden alınmasına yönelik bir ortam yaratabilir. Bugün bu ortam için elverişli bir siyaset iklimi olduğu da çok açık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargıda FETÖ Taktiklerini Kim Kullanıyor? 28 Kasım 2020 | 640 Okunma Çatışmadan Yükselen Kuşkular 21 Kasım 2020 | 455 Okunma Çöküşe Doğru 14 Kasım 2020 | 404 Okunma Olacaksın Şehnameci... 07 Kasım 2020 | 68 Okunma Aydınlıktan Karanlığa 31 Ekim 2020 | 82 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar