Türkiye yapıyor ABD yıkıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri ülkeden binlerce kilometre uzağa da gönderilse yanı başımızdaki Afrin'de de operasyon yapsa hep aynı: Gittiği yere güvenlik ve merhamet götürüyor.Halk askerimizi binlerce kilometre ötede...

Türk Silahlı Kuvvetleri ülkeden binlerce kilometre uzağa da gönderilse yanı başımızdaki Afrin'de de operasyon yapsa hep aynı: Gittiği yere güvenlik ve merhamet götürüyor.
Halk askerimizi binlerce kilometre ötede Afganistan’da bağrına basmıyor mu? Orada Batılı askerler bile çarşıya çıktıkları zaman Türk askerlerinin kullandığı bröveleri takıp gezmiyorlar mı?

Ama aynı şeyi yine binlerce kilometre öteden gelen Amerikalı askerler için söyleyebilir miyiz? Tabii ki hayır... Onlar sivil halka yaka silktirmiş durumdalar. Silahlı IHA’ları ile Taliban militanlarını öldüreceğiz diye yüzlerce Afganlı sivilin kanına girmediler mi? Ona karşılık Mehmetçik halka sevgi ve merhametle yaklaştı, onların acılarını ve dertlerini paylaştı ve her yerde olduğu gibi el üzerinde tutuldu.

Yine binlerce kilometre uzaktan gelip Irak’ı neredeyse haritadan silen ABD değil mi? Aynı şeyi şimdi PKK’lı teröristlerle Suriye’de yapan ABD değil mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasi olmayan yerde bunlar olur mu? 22 Mayıs 2018 | 264 Okunma Verdiniz de almadık mı? 09 Nisan 2018 | 335 Okunma Erdoğan ve Putin sayesinde Suriye'de çözüm konuşuluyor 03 Nisan 2018 | 374 Okunma Türkiye şehitler sayesinde ayakta 02 Nisan 2018 | 194 Okunma Trump, Macron ile görüştü yer yerinden oynadı 31 Mart 2018 | 365 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar