İran yönetimi ektiğini biçiyor

İran, yeni yıla ciddi çalkantılar ile giriyor. İran yöneticileri kuvvet kullanarak olayları bastırmaya çalışacak… İnsanların kafalarına bastıra bastıra belki geçici olarak...

İran, yeni yıla ciddi çalkantılar ile giriyor. İran yöneticileri kuvvet kullanarak olayları bastırmaya çalışacak… İnsanların kafalarına bastıra bastıra belki geçici olarak yatıştırabilirsiniz ama halkın rahatsızlıklarına neden olan, onları sokaklara dökmeye götüren sebepleri ortadan kaldıramazsanız o zaman yaptıklarınız kalıcı olmaz ve er ya da geç halk sizi cezalandırır.

Dört gündür İran’da olaylar durulmuyor. Ekonomik kriz için devam eden protesto gösterileri hükümet karşıtı gösterilere dönüştü. Göstericiler Arak Valiliğini ele geçirdi. Ayrıca göstericiler Hüramabad şehrinde belediye binasını yaktı. Ülke genelinde internet bağlantısının rejim güçlerince kesildiği belirtiliyor.

İran uzun zamandır Pers yayılmacılığı sergiliyordu ama o kadar Irak, Yemen ve Suriye işlerine daldılar ki sonunda kendi ülkelerini ihmal ettiler. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasi olmayan yerde bunlar olur mu? 22 Mayıs 2018 | 231 Okunma Verdiniz de almadık mı? 09 Nisan 2018 | 311 Okunma Erdoğan ve Putin sayesinde Suriye'de çözüm konuşuluyor 03 Nisan 2018 | 354 Okunma Türkiye şehitler sayesinde ayakta 02 Nisan 2018 | 166 Okunma Trump, Macron ile görüştü yer yerinden oynadı 31 Mart 2018 | 277 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar