Bu da mı Suudilerin yolsuzluk operasyonu?

Suudi Arabistan’da darbenin ikinci ayağı dün gerçekleşti. Yine onlarca siyaset ve iş adamı tutuklandı… Yani bu dalga dalga gelen operasyonlar gerçekten yolsuzluklarla mücadelenin bir parçası mı yoksa...

Suudi Arabistan’da darbenin ikinci ayağı dün gerçekleşti. Yine onlarca siyaset ve iş adamı tutuklandı… Yani bu dalga dalga gelen operasyonlar gerçekten yolsuzluklarla mücadelenin bir parçası mı yoksa açık açık genç bir veliaht prensin bir saray darbesi mi?

Görülen o ki Yolsuzluklara Karşı Mücadele Komisyonu'na başkanlık yapan Veliaht Prens Muhammed bin Salman, iktidarı tamamen ele geçirmek için bu işlere soyundu ve ortalığı darmadağın etti.

Haziran ayında 'Veliaht Prens'likten azledilen Muhammed bin Nayif'in malvarlığının da dondurulduğu iddiası da bu ihtimali kuvvetlendiriyor. Şimdiye kadar ülkedeki en az bin 700 kişinin hesabı donduruldu.

4 yıldır Kraliyet Muhafızları Bakanı olan Prens Mutab bin Abdullah ve nisandan bu yana ekonomi bakanlığı yapan Adil Fakih, birinci dalgada gözaltına alınanlar arasındaydı. Prens Mutab bin Abdullah, tahta aday isimler arasında görülüyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasi olmayan yerde bunlar olur mu? 22 Mayıs 2018 | 239 Okunma Verdiniz de almadık mı? 09 Nisan 2018 | 319 Okunma Erdoğan ve Putin sayesinde Suriye'de çözüm konuşuluyor 03 Nisan 2018 | 362 Okunma Türkiye şehitler sayesinde ayakta 02 Nisan 2018 | 174 Okunma Trump, Macron ile görüştü yer yerinden oynadı 31 Mart 2018 | 289 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar