Barzani boş yere zaman kazanmaya çalışıyor

Mesut Barzani “referandum neticelerini donduralım ve Bağdat’la görüşmeler yoluyla sorunlarımızı çözelim” demesinin hiçbir anlamı yok… Nitekim Ankara’yı dün ziyaret eden Başbakan Haydar...

Mesut Barzani “referandum neticelerini donduralım ve Bağdat’la görüşmeler yoluyla sorunlarımızı çözelim” demesinin hiçbir anlamı yok… Nitekim Ankara’yı dün ziyaret eden Başbakan Haydar İbadi de aynı şeyleri bugün söyledi ve teklifi açıkça ret etti. Yani bütün bunlar “bağımsızlık referandumu yaptık geçerlidir, ama neticelerini donduralım bir gün kullanırız” demek anlamına geliyor… Yani Barzani insanların zekâsı ile alay ediyor.

İbadi de Türkiye de İran da bu gayrimeşru referandumun yok sayılması gerektiğini ve Barzani’nin bunu kabullenmesini istiyorlar.

Hâlbuki Barzani insanları oyalamaya çalışmakla meşgul… Halkı Erbil sokaklarında “Barzani ve ailesi bizi sattı, bizi kandırdı, felakete sürükledi” diye bar bar bağırıyorlar. Kızgın insanlar yakında Barzani’nin kapısına dayanacaklardır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasi olmayan yerde bunlar olur mu? 22 Mayıs 2018 | 241 Okunma Verdiniz de almadık mı? 09 Nisan 2018 | 320 Okunma Erdoğan ve Putin sayesinde Suriye'de çözüm konuşuluyor 03 Nisan 2018 | 363 Okunma Türkiye şehitler sayesinde ayakta 02 Nisan 2018 | 177 Okunma Trump, Macron ile görüştü yer yerinden oynadı 31 Mart 2018 | 299 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar