ABD Barcelona'yı kınasa ne olur?

DEAŞ yine iş başında… İspanya'da Katalonya Özerk Bölgesi'nin başkenti Barcelona ve güneyindeki sahil kasabası Cambrils'de araçlarla düzenlenen saldırılarda 14 kişi öldü, 100'den fazla kişi de...

DEAŞ yine iş başında… İspanya'da Katalonya Özerk Bölgesi'nin başkenti Barcelona ve güneyindeki sahil kasabası Cambrils'de araçlarla düzenlenen saldırılarda 14 kişi öldü, 100'den fazla kişi de yaralandı.  

Perşembe öğleden sonra beyaz bir kamyonet, Barcelona'nın merkezindeki ünlü La Rambla Caddesi'nde gezen insanların arasına daldı. 1.2 kilometre uzunluğundaki cadde turistlerle doluydu. Kamyonet şoförü mümkün olduğunca fazla insana çarpmak için zig zaglar çizerek ilerledi. Saldırıda 13 kişi hayatını kaybetti, 100'den fazla kişi yaralandı. Saldırgan olay yerinden kaçtı.

Saldırıyı, Irak Şam İslam Devleti (DEAŞ) örgütü üstlendi. 

Barcelona'daki saldırıdan yaklaşık 8 saat sonra bu kez kentin 110 kilometre güneybatısındaki popüler sahil kasabası Cambrils'de yine bir araç günün ilk saatlerinde yayaların üstüne sürüldü. Saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı.

Terörden en fazla dayak yiyen Türkiye saldırıları kınadı. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler de yer aldı: "Terör belasının gaddar yüzünü bir kez daha ortaya seren ve tüm insanlığı hedef alan bu menfur saldırılar sonucunda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Dostumuz ve müttefikimiz İspanya'yla terörizme karşı mücadelede dayanışma içinde olduğumuzu ve gerekli her türlü desteği vermeye devam edeceğimizi bir kez daha yineliyoruz."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasi olmayan yerde bunlar olur mu? 22 Mayıs 2018 | 265 Okunma Verdiniz de almadık mı? 09 Nisan 2018 | 335 Okunma Erdoğan ve Putin sayesinde Suriye'de çözüm konuşuluyor 03 Nisan 2018 | 375 Okunma Türkiye şehitler sayesinde ayakta 02 Nisan 2018 | 194 Okunma Trump, Macron ile görüştü yer yerinden oynadı 31 Mart 2018 | 366 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar