ABD açıkça İran ise sinsice PKK'ya arka çıkıyor

İran bunu hep yapıyor… Yanımızda gözüküp devamlı Türkiye’yi arkadan vurmaya çalışıyor… İranlıların geçmişte PKK’ya arka çıktıkları, hatta...

İran bunu hep yapıyor…

Yanımızda gözüküp devamlı Türkiye’yi arkadan vurmaya çalışıyor… İranlıların geçmişte PKK’ya arka çıktıkları, hatta Türkiye’ye karşı PKK’nın İran sınırlarını kullanmasına göz yumduklarını sağır sultan bile duydu.

Ama son zamanlarda Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde Zeytin Dalı Harekâtına açıkça karşı çıkmayıp ama sinsice arka planda bu harekâtı sabote etmeye çalışmasına ne demeli?

Ne zaman İran’a yönelik uluslararası girişimler olsa Türkiye hep Tahran’a yardımcı olmuştur ama aynı desteği Ankara hiç İran yönetiminden görmüyor… İran’da hükümet aleyhi gösterilere ve sokak olaylarına Ankara destek vermemiştir.

Haber 7 İnternet sitesine göre Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esat, İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Ansari’yi Şam’da kabul etti. Yapılan ortak açıklamada ‘Türkiye, Suriye’de ilhakçıdır. Karşılık verilmeli’ denildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasi olmayan yerde bunlar olur mu? 22 Mayıs 2018 | 264 Okunma Verdiniz de almadık mı? 09 Nisan 2018 | 335 Okunma Erdoğan ve Putin sayesinde Suriye'de çözüm konuşuluyor 03 Nisan 2018 | 374 Okunma Türkiye şehitler sayesinde ayakta 02 Nisan 2018 | 194 Okunma Trump, Macron ile görüştü yer yerinden oynadı 31 Mart 2018 | 365 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar