Son notlar

Nasıl olsa rahat kazanırız düşüncesinin getirdiği rehavet, birçok mağlubiyetin ana sebebidir.Bir arkadaşım anlattı. Cuma günü büyükşehirdeki daire müdürlerinden biriyle bir konuyu...

Nasıl olsa rahat kazanırız düşüncesinin getirdiği rehavet, birçok mağlubiyetin ana sebebidir.

Bir arkadaşım anlattı. Cuma günü büyükşehirdeki daire müdürlerinden biriyle bir konuyu görüşüyorlar. Pazar seçim var. Müdür bey, arkadaşımıza, “pazartesi bir görüşme daha yapalım” diyor. O kadar emin yani.

Bir aydır yakın çevreme şunu diyordum: “AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaybetme ihtimali hayli yüksek.” Aslında bunu söyleyen ben değildim, sokaktı.

YENİ İSİMLER YETİŞTİRMEK

Yıl tam olarak kaçtı, hatırlayamadım. 1989 olabilir. Refah ve Milliyetçi Çalışma Partisi, Şişli Abide-i Hürriyet parkında ortak Karabağ mitingi düzenlemişti. Kürsüde iki konuşmacı vardı. Biri rahmetli Alparslan Türkeş. Refah Partisi’nin konuşmacı olarak seçtiği isim Mukadder Başeğmez idi. Mukadder Bey’le beraber kürsüye yürüyen iki kişiden biriydim.

Koskoca parti genel başkanının yanına veya karşısına konulan, gencecik bir siyasetçiydi. Hakiki özgüven işte buydu. Peki, şimdi nasıl? Sükût.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kayıplar, kazançlar ve kalanlar 20 Nisan 2019 | 151 Okunma İyiliğin ve iyilerin yanında olmalıyız 17 Nisan 2019 | 137 Okunma Dergilerin dertleri 13 Nisan 2019 | 57 Okunma Son notlar 10 Nisan 2019 | 376 Okunma Seçimden sonra 06 Nisan 2019 | 295 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar