Kitaplar arasında

Ortak şikâyetlerden biri de budur: Artık okumaktan çok seyretmek ve dinlemek tercih ediliyor.Biz ise hâlâ rahmetli Süheyl Ünver’in durduğu yerdeyiz. Hocanın en sevdikleri, kâğıdı ve kalemi icat edenler ile...

Ortak şikâyetlerden biri de budur: Artık okumaktan çok seyretmek ve dinlemek tercih ediliyor.

Biz ise hâlâ rahmetli Süheyl Ünver’in durduğu yerdeyiz. Hocanın en sevdikleri, kâğıdı ve kalemi icat edenler ile onları iyi kullananlar.

Evet, kalemini iyi kullanan isimleri köşemizde ağırlamayı sürdürüyoruz.

KAYIP KONUŞMACI

Kayıp Konuşmacı, on sekiz yıl sonra ikinci baskıyı yaptı. (Hece Yayınları.) Bunun bize söylediği bir şey var: Kıymetli eserler kaybolmuyor, mutlaka yankısını buluyor. Otuz yedinci sayfada karşılaştığım bu dize, evvela ikinci baskıyı hatırlattı bana. Tebessüm ettim: “Taze ve dokunaklı bir endam olurum yeniden.” Ne güzel.

Faruk Uysal duru şiirler yazıyor. Kendisini hiç görmedim. Konuşma imkânım da olmadı. Şiirlerinden yola çıkarak, onun için şu kelimeyi kullanabilirim: Mutmain.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatanımızın ziynetleri 21 Ağustos 2019 | 76 Okunma Lekenin rengi olmaz 17 Ağustos 2019 | 68 Okunma Güzel iyilik 14 Ağustos 2019 | 58 Okunma Büyük devlet nasıl olunur? 10 Ağustos 2019 | 176 Okunma Kayıtsızlık bizden değildir 07 Ağustos 2019 | 77 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar