Günün sonunda

Sosyal medyaya girmek üzüntü veriyor artık.İyi bildiğimiz, emin olduğumuz insanların bile şu veya bu gerekçelerle birbirini hedef alması, geldiğimiz noktayı göstermesi açısından ibret vericidir.Medya, siyaset...

Sosyal medyaya girmek üzüntü veriyor artık.

İyi bildiğimiz, emin olduğumuz insanların bile şu veya bu gerekçelerle birbirini hedef alması, geldiğimiz noktayı göstermesi açısından ibret vericidir.

Medya, siyaset dünyası, edebiyat âlemi; durum hep aynı. Normal cümle kuramayanların sayısı ve cüreti hızla artıyor.

Adeta birbirimizi işaretleme, etiketleme, rencide etme yarışı içindeyiz.

İddia ile iftira arasındaki fark kapanmak üzere. Bir insanı ‘hain’ olarak yaftalamak ne kadar kolay hale geldi. Hainliğin anlamını öğrenmek isteyenler darbe gecesine yahut bölücü terör örgütüne bakabilir. Siyasi görüşünün farklı olması, alternatif adresler düşünmesi, herhangi bir uygulamaya itiraz etmesi kimseyi hain yapmaz.

İşin özü şudur: Sünni ana gövde bugün AK Parti ve onun liderini destekliyor. Dün sırasıyla Anavatan, Doğru Yol ve kısmen Refah desteklenmişti. Yarın bir başkası olabilir. Örneğin bu yazdığımızı değişik bir yere çekmek isteyen çıkabilir. Beyhude bir çaba olur bu. Burada hem millî bir refleksten hem de esaslı bir ihtiyaçtan bahsediyoruz. Yeni bir partiye lüzum var mı sorusu ayrı bir konudur ve bize göre yoktur. Islahat yeterlidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kastamonu hakkında 28 Eylül 2019 | 324 Okunma Ölümle ilgili 25 Eylül 2019 | 271 Okunma Son zamanlar 21 Eylül 2019 | 152 Okunma Buradan bakınca 18 Eylül 2019 | 2.718 Okunma Takip mesafesini korumak gerekiyor 14 Eylül 2019 | 239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar