Bir seçim daha

AK Parti’yi destekleyen mütedeyyin, muhafazakâr, milliyetçi kesimde suçluluk psikolojisi oluşturma gayreti içindeler.

Son zamanlarda hız kazanan böyle bir proje var. Her fırsatta ve sistemli bir şekilde siyasilerin, yazarların, kanaat önderlerinin, sözüne itibar edilenlerin paylaşımlarının altına aynı şeyler etiketleniyor: Suç ortağısınız, hepiniz oradaydınız, yargılanacaksınız vs.

Artık en temiz isimlere bile iftira atmaya, saldırmaya başladılar. Hemen burada bir konuya dikkat çekelim: FETÖ hükümlüsü binlerce kişi bir iki yıl içinde tahliye olacak. Çoğunlukla pişmanlık yaşadıkları, mahcubiyet duydukları söylenemez. Darbe teşebbüsüne direnen şahsiyetleri, önünde hiçbir hukukî engel kalmayan şahsiyetsizlerin şerrinden kim koruyacak? Özellikle sosyal medyada. Adalet, haksız olanı cezalandırmak değildir sadece, haklıyı da korumaktır.

15 Temmuz darbe girişimini boşa çıkaranların suçlu, darbecilerin ise mağdur ilan edileceği günleri görebiliriz diye yazmıştım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatanımızın ziynetleri 21 Ağustos 2019 | 75 Okunma Lekenin rengi olmaz 17 Ağustos 2019 | 66 Okunma Güzel iyilik 14 Ağustos 2019 | 56 Okunma Büyük devlet nasıl olunur? 10 Ağustos 2019 | 176 Okunma Kayıtsızlık bizden değildir 07 Ağustos 2019 | 77 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar