- Türkiye’ye karşı kurulan o ‘cephe’ nasıl çökertildi? - “U dönüşü”nü kim yaptı? Peki, siz niye öfkelisiniz?

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı İbrahim Karagül’ün bugünkü (18.02.2022)’’ - Türkiye’ye karşı kurulan o ‘cephe’ nasıl çökertildi? - “U dönüşü”nü kim yaptı? Peki, siz niye öfkelisiniz? ‘’ başlıklı yazısı.

Ortadoğu, bütün hesapların bir gecede sıfırlanabildiği bir yerdir. Bir gecede cephelerin kurulduğu, bir gecede o cephelerin yok sayılabildiği yerdir. Ortadoğu, dünyanın merkezidir, bütün güçlerin hesaplaşma alanıdır.

Bu yüzden kimsenin hesabı tam tutmaz, güvencede olmaz. Bir sabah kalkarsınız, dün var olan bütün ittifaklar dağılmış, yeni ittifaklar kurulmuş. Dünkü düşmanlar dost, dostlar düşman olmuş.

KIZILDENİZ-BASRA KÖRFEZİ ARASINDA 30 YIL SAVAŞLARI

Ortadoğu’da; bırakın savaşları, aşiret kavgalarını bile on yılda çözemezsiniz. Kalıcı ittifakları bir yıldan fazla sürdüremezsiniz. Bu; bölge ülkelerinin, insanların zorluğundan kaynaklanmaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
- İnsanlık Batı’yı durdurmalı. “Toplu yokoluş” yaşanabilir. - ‘Kurucu milletler” dönmeli. Köleler ordusu dağıtılmalı. 08 Nisan 2022 | 974 Okunma - Türkiye dünyanın eksenini değiştirdi. - Batılı düzenin sonu: Trilyon dolarlar, yeni adres arıyor - “Yıldız Ülke”den yeni sürprizler bekleyin! 01 Nisan 2022 | 2.216 Okunma - İmparatorluk döndü! Yeni “süper güç” ve son meydan savaşı - Erdoğan’a Abdülhamit kaderi yazanlar büyük hesap hatasına düştü. 29 Mart 2022 | 3.680 Okunma - Dün: Müslüman soykırımı yapalım. / Bugün: Müslümanlar bizi savunsun. - Dün: Erdoğan Batı düşmanı. Bugün: Kurtar bizi Erdoğan. 22 Mart 2022 | 1.580 Okunma “Erdoğan’ı devir, Türkiye’yi durdur” diyenlere ne oldu? - Hepsi niye Türkiye’ye koştu? 18 Mart 2022 | 2.253 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum