“Türkiye korkusu” salgına dönüşmüş

Yüzlerce yıldır tanık olmadığımız ölçekte güç kaymaları, coğrafyamızda çok büyük güç boşlukları oluşturdu. Buraları kim dolduracaktı?

ABD mi? Fransa mı? Avrupa Birliği ülkeleri mi? İsrail mi? Yoksa ABD-İsrail kontrolündeki Arap rejimleri mi?

Hiç biri… Batı medeniyetinin gerilediği, yüzlerce yıllık güç tekelinin kırıldığı, onlara meydan okuyan yeni güçlerin sahne aldığı bir çağda, hiç biri.

Türkiye dönmüşse başkaları gidecektir.

Çünkü Türkiye döndü. Bütün gücüyle, aklıyla, hafızasıyla, iddialarıyla döndü.

Türkiye dönmüşse, başkaları gidecek demektir. Biz ne zaman dönmüşsek, ne zaman yükselmişsek başkaları gerilemiş, güçten düşmüştür. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Noldu Zayed! Afrin ve Libya’dan sonra Karabağ’da da kaybettin! 23 Kasım 2020 | 2.078 Okunma “Türkiye Ekseni”nden Orta Kuşak Projesi’ne. Eğer bu yapılırsa Türkiye dünyanın eksenini değiştirir. 17 Kasım 2020 | 2.807 Okunma Aliyev yeni güçlü lider profilidir. Aliyev ve Azerbaycan yükseliyor! Erdoğan ve Türkiye fırtınası: “Büyük iddialar” dedik, şimdi “Büyük adımlar” atma zamanı. 13 Kasım 2020 | 1.831 Okunma Ne o, ABD’den sömürge valisi mi isteyeceksiniz? İstanbul sokaklarına ABD askeri mi çağıracaksınız? 09 Kasım 2020 | 3.039 Okunma Biden seçimi almadı, Trump tasfiye edildi. Dijital diktatörlük çağı: Twitter başkan devirdi 06 Kasım 2020 | 4.994 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar