Skandal beklediler, olmadı. AB ile dövenler şimdi ABD silahı ile vuruyor.

Erdoğan ile Trump arasındaki son zirvede bir kez daha gördük..

İçeride bir cephe, bir zihni kararmış, basireti bağlanmış kitle, eski siyasi alışkanlıkları yeniden diriltmeye çalışan bir ittifak halkası, buldukları her fırsatta, her tür silahla, kendi ülkesini dövmeye, vurmaya, küçük düşürmeye devam ediyor.

Türkiye’ye yabancı ne varsa, zarar veren ne varsa yakın durmaktan, onlarla ortaklık kurmaktan çekinmiyor. Hatta onlara “bizimle çalışan” diye çağrılar yapıyor. Siyasi ahlak, ilke, vatanseverlik, tarihi hafıza, kimlik, değer hiçbir şey onların bu dürtüsünün önüne geçemiyor.

HİÇBİR ÜLKEDE HİÇ BİR SİYASİ ÇEVRE ÜLKESİNİ BU ÖLÇEKTE UCUZLATMADI.

Ellerindeki bütün imkanları bu alana istif ediyorlar. Bütün güç ve kabiliyetlerini başkalarının hesabına servis ediyorlar. Ülkemizin gücünü artırmaya, refahını artırmaya, kimliğini güçlendirmeye, toplumsal barışa güç vermeye, yüzyılların iddialarına su vermeye dönük her girişimi değersizleştiriyorlar. Bunun için siyasi dili, toplumsal körleşmeyi, zihinsel operasyonları kullanıyorlar.

Hiçbir ülkede hiç bir siyasi hareket ya da çevre, kendi ülkesini bu denli ucuzlatmaya çalışmamıştır. Onların oluşturduğu şemsiye altına gizlenen, kimliği belirsiz organizasyonları üzerinden kendi ülkesiyle alay eden yapılar var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin hazırlık yaptığı her şey ‘dünya gerçeği’ oldu 07 Nisan 2020 | 3.745 Okunma Korona virüs salgını Asya’dan çıktı, ABD ve Avrupa’yı kırıyor 03 Nisan 2020 | 4.640 Okunma İspanyol Gribi üç dalga halinde geldi. Ülkeler hafife aldı 31 Mart 2020 | 4.960 Okunma Zamanın durduğu, tarihin sıfırlandığı an 27 Mart 2020 | 4.712 Okunma İyimser senaryolar neler? Kötümser senaryolar neler? 23 Mart 2020 | 7.909 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum