Şam Dukalığı veya Lazkiye hükümeti.. Hangi Suriye’den söz ediyorsunuz?

Şam yönetimi ilk kez bu kadar açık, bilerek, isteyerek, kasıtlı olarak Türkiye’ye saldırdı. Savaş uçağımızın Akdeniz’e düşürülmesinden sonra ilk kez böylesine açık bir tavırla karşı karşıya kaldık.

Suriye’nin kuzeyinde PKK ile, DEAŞ ile bizi vuranlar, İdlib’de Türkiye’yi test ettiler. Daha önce ülkenin kuzeyinde PKK ve DEAŞ’la test edenler bu sefer Şam yönetimine mensup silahlı güçler üzerinden test ediyorlar.

BU BİR YOL KAZASI DEĞİL. ASTANA VE SOÇİ UMUTTU, YARALANDI.

Üstelik Türkiye-Rusya-İran üçlü anlaşması çerçevesinde bölgede görev yapan askerimiz, bu ülkelerin ortak ihanetine maruz kaldı. Bu, kesinlikle bir “yol kazası” değildir ve öyle de kabul edilmeyecektir.

Haftalardır İdlib’i vuran Rusya ve İran, altına imza attıkları şartları yaraladılar, anlaşma taahhütlerine uyan Türkiye’ye acı bir tecrübe yaşattılar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Batı, İslâm’la savaşı kaybedecek. Türkiye ile savaşı kaybedecek. Erdoğan’la savaşı kaybedecek. 26 Ekim 2020 | 4.456 Okunma “Acımasız Direniş”i coğrafyaya yaydık. Bu ülkeye inanın, en ön safa geçin. 23 Ekim 2020 | 1.451 Okunma Adam tek bir cümle ile Türkiye’ye karşı bütün gizli planları açık etti 20 Ekim 2020 | 5.526 Okunma “Işıklar yanıyor” diyen adam! Türkiye’yi, hepimizi tehdit etti. 16 Ekim 2020 | 2.778 Okunma Türkiye, kuşatma için gelenleri şoka uğrattı. Peki siz, neredesiniz? 13 Ekim 2020 | 2.979 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar