Şam Dukalığı veya Lazkiye hükümeti.. Hangi Suriye’den söz ediyorsunuz?

Şam yönetimi ilk kez bu kadar açık, bilerek, isteyerek, kasıtlı olarak Türkiye’ye saldırdı. Savaş uçağımızın Akdeniz’e düşürülmesinden sonra ilk kez böylesine açık bir tavırla karşı karşıya kaldık.

Suriye’nin kuzeyinde PKK ile, DEAŞ ile bizi vuranlar, İdlib’de Türkiye’yi test ettiler. Daha önce ülkenin kuzeyinde PKK ve DEAŞ’la test edenler bu sefer Şam yönetimine mensup silahlı güçler üzerinden test ediyorlar.

BU BİR YOL KAZASI DEĞİL. ASTANA VE SOÇİ UMUTTU, YARALANDI.

Üstelik Türkiye-Rusya-İran üçlü anlaşması çerçevesinde bölgede görev yapan askerimiz, bu ülkelerin ortak ihanetine maruz kaldı. Bu, kesinlikle bir “yol kazası” değildir ve öyle de kabul edilmeyecektir.

Haftalardır İdlib’i vuran Rusya ve İran, altına imza attıkları şartları yaraladılar, anlaşma taahhütlerine uyan Türkiye’ye acı bir tecrübe yaşattılar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
* Almanya; aşırı sağ ve İslamofobi için ‘kuluçka ülke’ oldu. 21 Şubat 2020 | 560 Okunma * Büyük ülkede küçük hesaplar.. 19 Şubat 2020 | 3.527 Okunma * “Hadi bir Rus uçağı daha düşürüp ABD’ye sığınalım!” 17 Şubat 2020 | 3.482 Okunma Lazkiye’den Kamışlı’ya her yer hedef olabilir! 12 Şubat 2020 | 5.399 Okunma Yalanlar çağı ya da “Post-Truth” dönem 10 Şubat 2020 | 3.413 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar