Peki, 15 Temmuz sonrası ne oldu? Onlar ne yaptı, biz ne yaptık? Türkiye haritaları nasıl yırtıp attı! İçeriden kuşatma planı da çökecek Nokta!

Çevreleme Akdeniz’den kuzeye, Çanakkale ve İstanbul Boğazlarına, Trakya’ya, Türkiye’nin Avrupa ile sınırına genişletiliyordu.

Türkiye’yi içeriden çökertmek ve yeniden ABD-İsrail eksenine hapsetmek için planlayıp uyguladıkları 15 Temmuz saldırısı başarısız olunca taktik değiştirdiler: Çevreleyeceklerdi…

Sınırlarının sıfır noktasından, karadan ve denizden, yakın çevreden kuşatıp, sonsuz iç tartışmalara ve çatışmalara mahkûm edip boğacaklardı…

Suriye’nin kuzeyinden, Irak’ın kuzeyinden, Doğu Akdeniz’den, Ege’den vuracaklardı. Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan sıkıştıracaklardı. PKK ile, YPG ile, DEAŞ ile zorlayacaklar ama bu sefer Türkiye’nin karşısında devletler de doğrudan sahne alacaktı.

“ORTAKLIKLA KAMUFLE EDİLMİŞ DÜŞMANLIK” TÜRKİYE’NİN KAFASINI KARIŞTIRMA PLANLARI..

Stratejik ortak ABD, NATO müttefikleri, bölgedeki ortakları bazı Arap rejimleri ve örgütler hep birlikte hareket edecekti. “Tanımlanmış dostluk” ve “müttefiklik” devam edecek, “ortaklıklarla kamufle edilmiş düşmanlık” uygulanacaktı.

Suriye ve Irak gibi en uzun sınırımızda müdahale aralıksız devam edecekti. PKK/YPG orduya dönüştürülecek, “müttefik dostumuz” ABD, aralıksız silah sevkiyatı yapacaktı.

Aslında örgütten devlete geçiş, örgüt saldırıları devam ederken “devletten devlete savaş” hazırlıkları yapılacak, büyük cepheler ve garnizonlar kurulacak, sınırlarımıza ordulara yetecek yığınaklar yapılacaktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
* Erdoğan KKTC’de ne müjde verecek? * İmparatorluklar aklı geri döndü! 19 Temmuz 2021 | 3.660 Okunma O gece… “Vurun, öldürün, ezin.” “15 kişi pert, ateş ediyoruz” 12 Temmuz 2021 | 2.321 Okunma Peki, 15 Temmuz sonrası ne oldu? Onlar ne yaptı, biz ne yaptık? Türkiye haritaları nasıl yırtıp attı! İçeriden kuşatma planı da çökecek Nokta! 08 Temmuz 2021 | 1.171 Okunma * 15 Temmuz saldırısı bir medeniyetler çatışmasıdır. * O gece; “Son Vatan” Türkiye, coğrafyanın “Anavatanı” oldu. * 2023 öncesi yine saldıracaklar. Ama FETÖ’den beter olacaklar. 05 Temmuz 2021 | 1.620 Okunma Yalan; bir teröre, kitle imha silahına dönüştü. Bir iç tehdit halini aldı. “Savunmak” yenilgidir! 01 Temmuz 2021 | 3.432 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar