Örneğin görülmemiş siyasi mühendislik yürütülüyor..

Türkiye’de çok ciddi, daha önce görülmemiş ölçüde yaygın, bütün siyasi kimlikleri “tek cephe”de toplayan bir siyasi mühendislik çalışması yürütülüyor.Yapılmak...

Türkiye’de çok ciddi, daha önce görülmemiş ölçüde yaygın, bütün siyasi kimlikleri “tek cephe”de toplayan bir siyasi mühendislik çalışması yürütülüyor.

Yapılmak istenen şey, yeni bir siyasi hareket, yeni bir siyasi tez ya da kimlik değil. Bir siyasi parti ya da oluşumun çok ötesinde bir çalışma yürütülüyor.

Bu planlamayı yapanlar, muhafazakâr, İslâmcı, solcu, liberal, milliyetçi, Kürtçü, bütün yapıları aynı “cephe”de toplamaya çalışıyor.

ARTIK PARTİ KİMLİĞİ YOK. HEPSİNİN TEK HEDEFİ VAR, TÜRKİYE’Yİ DURDURMAK…

Onlara göre artık CHP yok, HDP yok, Saadet yok, İyi Parti yok.. Bu partilerin dışında kalan daha marjinal siyasi çevreler, organizasyonlar yok.

Bunların dönemi geçti. Bütün bu parti kimlikleri devri bitti. Laik-İslâmcı, liberal-solcu gibi ayrımlar yok. Bugüne kadar Türkiye’nin geleneksel siyasi çizgilerinin tamamı artık olmayacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Noldu Zayed! Afrin ve Libya’dan sonra Karabağ’da da kaybettin! 23 Kasım 2020 | 0 Okunma “Türkiye Ekseni”nden Orta Kuşak Projesi’ne. Eğer bu yapılırsa Türkiye dünyanın eksenini değiştirir. 17 Kasım 2020 | 0 Okunma Aliyev yeni güçlü lider profilidir. Aliyev ve Azerbaycan yükseliyor! Erdoğan ve Türkiye fırtınası: “Büyük iddialar” dedik, şimdi “Büyük adımlar” atma zamanı. 13 Kasım 2020 | 0 Okunma Ne o, ABD’den sömürge valisi mi isteyeceksiniz? İstanbul sokaklarına ABD askeri mi çağıracaksınız? 09 Kasım 2020 | 0 Okunma Biden seçimi almadı, Trump tasfiye edildi. Dijital diktatörlük çağı: Twitter başkan devirdi 06 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum