Örneğin görülmemiş siyasi mühendislik yürütülüyor..

Türkiye’de çok ciddi, daha önce görülmemiş ölçüde yaygın, bütün siyasi kimlikleri “tek cephe”de toplayan bir siyasi mühendislik çalışması yürütülüyor.Yapılmak...

Türkiye’de çok ciddi, daha önce görülmemiş ölçüde yaygın, bütün siyasi kimlikleri “tek cephe”de toplayan bir siyasi mühendislik çalışması yürütülüyor.

Yapılmak istenen şey, yeni bir siyasi hareket, yeni bir siyasi tez ya da kimlik değil. Bir siyasi parti ya da oluşumun çok ötesinde bir çalışma yürütülüyor.

Bu planlamayı yapanlar, muhafazakâr, İslâmcı, solcu, liberal, milliyetçi, Kürtçü, bütün yapıları aynı “cephe”de toplamaya çalışıyor.

ARTIK PARTİ KİMLİĞİ YOK. HEPSİNİN TEK HEDEFİ VAR, TÜRKİYE’Yİ DURDURMAK…

Onlara göre artık CHP yok, HDP yok, Saadet yok, İyi Parti yok.. Bu partilerin dışında kalan daha marjinal siyasi çevreler, organizasyonlar yok.

Bunların dönemi geçti. Bütün bu parti kimlikleri devri bitti. Laik-İslâmcı, liberal-solcu gibi ayrımlar yok. Bugüne kadar Türkiye’nin geleneksel siyasi çizgilerinin tamamı artık olmayacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Veysel İpekçi ve sandalyeye mahkum edilen millet, biz! 08 Aralık 2019 | 4.576 Okunma NATO Türkiye için birinci tehdit oldu. 04 Aralık 2019 | 4.591 Okunma Barbaros Hayrettin Paşa, 473 yıl sonra geri döndü 02 Aralık 2019 | 3.784 Okunma Türkiye’nin bir hareketi ile Avrupa savunması çöktü.. 28 Kasım 2019 | 7.326 Okunma Yeni sömürgecilik dalgası, Müslümanlar eliyle gelecek 26 Kasım 2019 | 4.993 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum