Karadeniz’de delirdiler. Akdeniz’de çıldıracaklar

Türkiye’nin iç siyasi eğilimleri, coğrafyamızın siyasi eğilimleri, küresel ölçekte siyasi eğilimler, toplumsal mobilizasyonlar büyük fırtınalara, büyük sevinçlere, büyük zaferlere veya büyük hezimetlere göre şekillenecek.

Gerçekle kurgunun iç içe geçtiği, birbirinden ayırılamaz hale geldiği yeni dünyada, toplumlar yaşanacak şok dalgalarına göre pozisyon alacak. Geleceğin dünyasını bu şok dalgaları inşa edecek. Ve bugün biz aslında geleceğin dünyasında yaşamaya çoktan başladık.

Artık ‘Amerikan rüyası’ yok. ‘Avrupalı olma’ rüyası yok.

2. Dünya Savaşı sonrası Avrupa merkezli siyasi dil, ABD merkezli kaba, abartılı propaganda dili hükmünü bitirdi. Artık kimsenin “Amerikan rüyası” gibi bir hayali yok. Artık kimsenin Avrupa ortak değerleri diye bir inancı yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suikastlar, puslu havalar.. Ekrem İmamoğlu üzerinden nasıl bir kurgu pazarlanıyor? 04 Aralık 2020 | 3.259 Okunma “Türk ordusu satıldı” diyen; Karabağ’da Ermeni, Libya’da Hafter, Ege’de Yunan, Suriye’de PKK’dır. 30 Kasım 2020 | 3.304 Okunma Noldu Zayed! Afrin ve Libya’dan sonra Karabağ’da da kaybettin! 23 Kasım 2020 | 2.103 Okunma “Türkiye Ekseni”nden Orta Kuşak Projesi’ne. Eğer bu yapılırsa Türkiye dünyanın eksenini değiştirir. 17 Kasım 2020 | 2.823 Okunma Aliyev yeni güçlü lider profilidir. Aliyev ve Azerbaycan yükseliyor! Erdoğan ve Türkiye fırtınası: “Büyük iddialar” dedik, şimdi “Büyük adımlar” atma zamanı. 13 Kasım 2020 | 1.836 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar