Karadeniz’de delirdiler. Akdeniz’de çıldıracaklar

Türkiye’nin iç siyasi eğilimleri, coğrafyamızın siyasi eğilimleri, küresel ölçekte siyasi eğilimler, toplumsal mobilizasyonlar büyük fırtınalara, büyük sevinçlere, büyük zaferlere veya büyük hezimetlere göre şekillenecek.

Gerçekle kurgunun iç içe geçtiği, birbirinden ayırılamaz hale geldiği yeni dünyada, toplumlar yaşanacak şok dalgalarına göre pozisyon alacak. Geleceğin dünyasını bu şok dalgaları inşa edecek. Ve bugün biz aslında geleceğin dünyasında yaşamaya çoktan başladık.

Artık ‘Amerikan rüyası’ yok. ‘Avrupalı olma’ rüyası yok.

2. Dünya Savaşı sonrası Avrupa merkezli siyasi dil, ABD merkezli kaba, abartılı propaganda dili hükmünü bitirdi. Artık kimsenin “Amerikan rüyası” gibi bir hayali yok. Artık kimsenin Avrupa ortak değerleri diye bir inancı yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Yandaş’ milli eksendir. ‘İç İşgalciler’e dikkat! Ruşen Çakır ve diğerleri hangi amaçla fonlanıyor? 26 Temmuz 2021 | 3.831 Okunma * Erdoğan KKTC’de ne müjde verecek? * İmparatorluklar aklı geri döndü! 19 Temmuz 2021 | 3.726 Okunma O gece… “Vurun, öldürün, ezin.” “15 kişi pert, ateş ediyoruz” 12 Temmuz 2021 | 2.337 Okunma Peki, 15 Temmuz sonrası ne oldu? Onlar ne yaptı, biz ne yaptık? Türkiye haritaları nasıl yırtıp attı! İçeriden kuşatma planı da çökecek Nokta! 08 Temmuz 2021 | 1.180 Okunma * 15 Temmuz saldırısı bir medeniyetler çatışmasıdır. * O gece; “Son Vatan” Türkiye, coğrafyanın “Anavatanı” oldu. * 2023 öncesi yine saldıracaklar. Ama FETÖ’den beter olacaklar. 05 Temmuz 2021 | 1.630 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar