“İntihar anlamına gelse bile” “Fırat’ın Doğusu”na müdahale.

Fırat’ın Doğusu Türkiye için en ciddi mücadele alanıdır. Ülkemizin siyasi geleceği, 21. yüzyıl varlığı büyük oranda buraya yapılması gereken jeopolitik müdahaleye bağlıdır.

Bu tehdit aslında terör tehdidi değil, çokuluslu tehdittir. Mücadele biçimi de terörle mücadelenin çok ötesinde, çokuluslu ve çok yakın bir tehditle yüzleşmektir. Bu bir harita planlamasıdır. Irak ve Suriye’den sonra “harita”nın Türkiye ayağının masaya sürülmesini hiç kimse engelleyemez.

MASADA BÜYÜK HARİTA TASLAKLARI VAR

Eğer bu harita engellenecekse bugün Suriye’de engellenmelidir. Sanıldığı gibi bu “harita” sadece PKK ile sınırlı bir harita değil, bir küresel hesaplaşmadır. Coğrafyanın tamamında olanları tamamlar niteliktedir.

1. Dünya Savaşı sonrası bölge haritalarını kimler çizmişse, bugün yine onlar çizmektedir. 1. Dünya Savaşı sonrası bütün haritalar nasıl Türkiye’ye karşı hazırlanmışsa, bugün de Türkiye’ye karşı hazırlanmaktadır.

Eğer Fırat Kalkanı, Afrin operasyonu ve bugün Irak’ın kuzeyinde devam eden operasyonlar yapılmasaydı, bugün hiç şansımız ve imkânımız olmayacaktı. Çünkü İran sınırından Akdeniz’e kadar olan kuşak, tamamen bir Batılı işgal kuşağı olarak tamamlanmış olacaktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Veysel İpekçi ve sandalyeye mahkum edilen millet, biz! 08 Aralık 2019 | 2.792 Okunma NATO Türkiye için birinci tehdit oldu. 04 Aralık 2019 | 4.581 Okunma Barbaros Hayrettin Paşa, 473 yıl sonra geri döndü 02 Aralık 2019 | 3.776 Okunma Türkiye’nin bir hareketi ile Avrupa savunması çöktü.. 28 Kasım 2019 | 7.322 Okunma Yeni sömürgecilik dalgası, Müslümanlar eliyle gelecek 26 Kasım 2019 | 4.992 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum