“İntihar anlamına gelse bile” “Fırat’ın Doğusu”na müdahale.

Fırat’ın Doğusu Türkiye için en ciddi mücadele alanıdır. Ülkemizin siyasi geleceği, 21. yüzyıl varlığı büyük oranda buraya yapılması gereken jeopolitik müdahaleye bağlıdır.

Bu tehdit aslında terör tehdidi değil, çokuluslu tehdittir. Mücadele biçimi de terörle mücadelenin çok ötesinde, çokuluslu ve çok yakın bir tehditle yüzleşmektir. Bu bir harita planlamasıdır. Irak ve Suriye’den sonra “harita”nın Türkiye ayağının masaya sürülmesini hiç kimse engelleyemez.

MASADA BÜYÜK HARİTA TASLAKLARI VAR

Eğer bu harita engellenecekse bugün Suriye’de engellenmelidir. Sanıldığı gibi bu “harita” sadece PKK ile sınırlı bir harita değil, bir küresel hesaplaşmadır. Coğrafyanın tamamında olanları tamamlar niteliktedir.

1. Dünya Savaşı sonrası bölge haritalarını kimler çizmişse, bugün yine onlar çizmektedir. 1. Dünya Savaşı sonrası bütün haritalar nasıl Türkiye’ye karşı hazırlanmışsa, bugün de Türkiye’ye karşı hazırlanmaktadır.

Eğer Fırat Kalkanı, Afrin operasyonu ve bugün Irak’ın kuzeyinde devam eden operasyonlar yapılmasaydı, bugün hiç şansımız ve imkânımız olmayacaktı. Çünkü İran sınırından Akdeniz’e kadar olan kuşak, tamamen bir Batılı işgal kuşağı olarak tamamlanmış olacaktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD Fırat’ın Doğusunda PKK’ya İHA üssü kuruyor 21 Eylül 2019 | 3.248 Okunma CHP, İyi Parti, Saadet ve AK Parti’den ayrılanlar, neden sesiniz çıkmıyor! 19 Eylül 2019 | 4.456 Okunma Suudi Aramco tesisleri vuruldu, herkes silahlarını doldurdu… 17 Eylül 2019 | 5.341 Okunma Hesap şu: Önce Erdoğan sonra Türkiye devrilmeli! 16 Eylül 2019 | 5.819 Okunma Suriye’de tek sorun ABD işgalidir. Bu, doğrudan ‘Türkiye meselesi’dir. 12 Eylül 2019 | 3.717 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum