-Gıda savaşları başladı. Hem iç hem dış tehdit! -Gıda fiyatları milli güvenlik meselesi. -Tarımda olağanüstü hal yönetimi olmalı..

Çin, son 12 ayda, dünya gıda rezervinin neredeyse yarısını satın aldı. Bu da dünya genelinde enflasyona, bazı ülkelerde açlığa neden olacak. Bu haber, 21. yüzyılda nelere hazırlanmamız gerektiğine...

Çin, son 12 ayda, dünya gıda rezervinin neredeyse yarısını satın aldı. Bu da dünya genelinde enflasyona, bazı ülkelerde açlığa neden olacak. Bu haber, 21. yüzyılda nelere hazırlanmamız gerektiğine dair açık, net bilgi sunuyor.

ABD ve Avrupa dâhil, küresel ölçekte fiyatlar fırlayacak, daha düşük gelirli dünyanın önemli bir bölümü açlığa mahkum olacak. ABD ve Avrupa’da ilk kez bu kadar ciddi enflasyon endişesi başlaması, aslında böyle bir sürecin çoktan başladığının işareti.

BU, KORKUNÇ BİR GÜÇ MÜCADELESİ OLACAK..

COVID-19 salgını dünyada üretimi durdurdu, tedarik hatlarını kopardı. Dünya iki yıl durdu. Bunun elbette bir bedeli olacaktı. Ama burada sözü edilen şey bu değil. Çok daha ötesi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
- Ekrem’in ipini kim çekti? Kemal Kılıçdaroğlu mu? - Şişkin ego, kibir balıkçıda patladı. - Ekrem kumardı, oynandı ve bitti. 28 Ocak 2022 | 4.171 Okunma - Ukrayna savaşı mı, Türk-Rus savaşı mı? - Karadeniz’de nasıl bir oyun kuruluyor? 26 Ocak 2022 | 2.611 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da savaşı önler. Karadeniz’e çok dikkat! - Herzog neden geliyor? Kuşatma cepheleri birer birer çöküyor. 21 Ocak 2022 | 2.665 Okunma İçeride intikam cephesi kuruldu. 2023 iç savaş mı? - Meral-Ekrem dayanışması kimin projesi? - Anadolu çocukları mutlak kazanmalı. 18 Ocak 2022 | 4.169 Okunma - İmparatorluklar kuşağı uyanmalı. - Süper Kuşak inşa edilmeli. - Bu mümkün! Peki neden? 14 Ocak 2022 | 1.285 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar