‘Gezi Olayları’nı kimler, niye gündeme taşıyor?

Gezi tartışması beş yıl sonra neden tekrar başlatıldı? Seçim çalışmalarının, ittifak pazarlıklarının, aday tartışmalarının, buradan hareketle Türkiye’nin geneline yönelik...

Gezi tartışması beş yıl sonra neden tekrar başlatıldı?

Seçim çalışmalarının, ittifak pazarlıklarının, aday tartışmalarının, buradan hareketle Türkiye’nin geneline yönelik çekişmelerin yeniden alevlendiği, herkesin zihinlerini daha açık ortaya döktüğü, etrafımızdaki sıcak konuların ikinci plana düştüğü günlerde “Gezi Olayları”nın yeniden gündeme gelmesinin gerekçesi ne olabilir?

Böyle bir ortam mı var, böyle bir endişe mi var yoksa böyle bir arayış mı var?

Ya da Gezi olayları ile, bugünlerde “bazıları”nın ısrarlı biçimde büyütmeye çalıştığı, “huzursuzluk” olarak gösterdiği kamuoyu ”ilgi”si arasında benzerlik mi kuruluyor? Buradan bir yerlere mi varılmak isteniyor? Alakası olmayan bir süreç inşa edilip işletilmeye, alakasız bağlantılar kurulmaya, alakasız hedefleri “masumlaştırma”ya dönük bir uğraş mı var?

Birileri fena halde kötü niyetli arayışlar içinde

Şaşırtıcı geliyor bana. Gezi hakkında açılan soruşturmalar, o dönem sokak terörünü provoke edenler hakkında çıkarılan tutuklama kararları mı bu tartışmaları başlattı. Hiç sanmıyorum.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suudi Veliaht Muhammed, Kabe’nin çatısında kime ne mesaj veriyordu? 16 Şubat 2019 | 7.238 Okunma ‘Yerli medya’ için tehlike çanları çalıyor.. 12 Şubat 2019 | 367 Okunma * 7 ülkenin askeri Fırat’ın Doğu’suna gönderilecek.. * Türkiye’miz yüz yıl sonra bir kez daha kuşatılacak.. * Durum acildir, vahimdir. Müdahale hemen yapılmalı. Yoksa bir daha yapılamaz!.. 09 Şubat 2019 | 7.731 Okunma * Küre’den sonra Papa fotoğrafı: El pençe divan durduk, siziniz! * Muhammed b. Zaid ve Muhammed b. Selman: Coğrafya rehin alınıyor * Araplar 21. yüzyılı ıskalayacak, “İç işgal”le hesaplaşma şarttır. 07 Şubat 2019 | 7.919 Okunma * Türkiye susarsa kıyamet kopar! * Bütün mandacıları sahaya sürdüler * Sığınmak esarettir, yağma ve talandır 05 Şubat 2019 | 8.148 Okunma
TÜM YAZILARI