Ekonomik terör üzerinden siyasi linç girişimi yapılıyor. Ekranda, köşede ahkam kesen “vicdan” abideleri! Osmanlı çökerken de bize “hakkı” söyletiyorlardı!

Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu ekonomik sıkıntıyı, daha doğrusu açık ekonomik saldırıyı, kişiselleştirip birilerine fatura etmek, buradan bir linç harekatının psikolojik...

Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu ekonomik sıkıntıyı, daha doğrusu açık ekonomik saldırıyı, kişiselleştirip birilerine fatura etmek, buradan bir linç harekatının psikolojik temellerini oluşturmak, bir memnuniyetsizlik dalgası inşa etmeye çalışmak, bunu iç siyasi hesaplaşmaya dönüştürmek, bu yolla bir yerlerden intikam almayı denemek, “masum uyarılar” ve “hakkı söylemek” kamuflajı altında örtülü hesapları servis etmek son derece tehlikeli, son derece talihsiz bir girişimdir.

Bir nevi 17-25 Aralık tezi bugünlerde, FETÖ dışında bazı çevrelere de servis edilmiş, bir takım kurgular yapılmış bu belli. Bazen doğruyu söylemek, dediğiniz şeyin nereye düştüğünü, hangi büyük hesabın parçası haline geldiğini dikkatle düşünmek zorundayız.

Cepheyi Türkiye’ye yaklaştırmak

Bu ülkenin 15 Temmuz gibi, ondan öncekiler gibi “çokuluslu müdahale”lerle yüzleştiğini kimse unutmasın. Bugünlerde “dış güçler” diye küçümsenen, alaya alınan şeyin, 15 Temmuz gecesi ülkemizi paramparça edecek noktaya gelen bir dış müdahale olduğunu kimse aklında çıkarmasın.

Bu ülkenin, 20. yüzyılın sonunda yeni bir uyanış, yükseliş dalgası geliştirdiğini, bu yüzden çok ağır saldırılara maruz kaldığını, saldırıların mahiyetinin “Türkiye’yi durdurma, küçültme” esasına dayandığını, Irak ve Suriye örneklerinin cepheyi Türkiye’ye yaklaştırma anlamına geldiğini unutmasın.

O “rapor”lar şimdi “sahada”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden’den kimler sinyal bekliyor? Bu silik, aciz adam size yardım edemez. 22 Ocak 2021 | 4.560 Okunma ABD içeriden kuşatıldı! Başkenti işgal altında. Çöküş durdurulamaz. 18 Ocak 2021 | 3.195 Okunma Sosyal medya şirketleri, ABD’den sonra ilk hedef Türkiye’ye saldıracak... İhaleler çoktan dağıtıldı. 14 Ocak 2021 | 4.003 Okunma İmparatorluğun çöküşü.. ABD küreselleşmesi bitti. Kendi içinde yerelleşme çatışmalarına hazır olun. 11 Ocak 2021 | 3.908 Okunma Türkiye yükselirken alçalanlar: Menderes iması, Almanya iması, feci son iması. Yahu siz kimsiniz? 07 Ocak 2021 | 3.711 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar