Biz bu oyunu gördük ve meydan okuyoruz!

“İran sınırından Akdeniz’e bir harita çalışılıyor, bedeli ne olursa olsun müdahale etmeliyiz. Bu bir Anadolu savunmasıdır” derken bugünleri anlatmaya çalışıyorduk...

Bu yüzden; Fırat Kalkanı ve Afrin müdahalesi, Kıbrıs harekâtından sonraki en ciddi jeopolitik hamledir. Koridor’un Akdeniz kapısı kapanmıştır. “Pençe” harekâtı ve daha önceki operasyonlarla koridorun Doğu kapısı kapatılmıştır.

BU BİR TÜRKİYE SAVUNMASI, BİR ANADOLU SAVUNMASIDIR.

Şimdi; ABD ve İsrail’in, S. Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’yle (BAE) koridorun merkezinde yürüttüğü yığınağın, kurulan cephenin, Türkiye’ye saldırı mevzilerinin etkisiz hale getirilmesi, ülkemiz ve geleceğimiz için, coğrafyaya yönelen yeni harita taslaklarını boşa çıkarmak için, bir zorunluluktur. Bu bir Türkiye savunması, bir Anadolu savunmasıdır.

Yüz yıl sonra, Türkiye’yi de içine alan yeni haritalar çiziliyor. Ülkelerin üçe, dörde bölünmesi senaryoları uygulanıyor. 15 Temmuz’da İstanbul ve Marmara’yı ayırmaya çalışanlarla, kırk yıldır PKK üzerinden Güneydoğu’yu koparmaya çalışanlarla, Suriye ve Irak’ı parçalayıp Türkiye cephesini açmaya çalışanlar aynı güçler, aynı akıl, aynı irade..

Yüz yıl önce Kanal’da, Yemen’de, Filistin’de, Suriye-Lübnan hattında verdiğimiz mücadele ile bugünkü mücadele aynıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Acımasız Direniş”i coğrafyaya yaydık. Bu ülkeye inanın, en ön safa geçin. 23 Ekim 2020 | 1.423 Okunma Adam tek bir cümle ile Türkiye’ye karşı bütün gizli planları açık etti 20 Ekim 2020 | 5.496 Okunma “Işıklar yanıyor” diyen adam! Türkiye’yi, hepimizi tehdit etti. 16 Ekim 2020 | 2.771 Okunma Türkiye, kuşatma için gelenleri şoka uğrattı. Peki siz, neredesiniz? 13 Ekim 2020 | 2.977 Okunma Erdoğan gibi lider profili, Türkiye gibi ülke profili.. Bu bir küresel dalgadır. Artık kimse durduramaz! 09 Ekim 2020 | 2.150 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar