Biz bu oyunu gördük ve meydan okuyoruz!

“İran sınırından Akdeniz’e bir harita çalışılıyor, bedeli ne olursa olsun müdahale etmeliyiz. Bu bir Anadolu savunmasıdır” derken bugünleri anlatmaya çalışıyorduk...

Bu yüzden; Fırat Kalkanı ve Afrin müdahalesi, Kıbrıs harekâtından sonraki en ciddi jeopolitik hamledir. Koridor’un Akdeniz kapısı kapanmıştır. “Pençe” harekâtı ve daha önceki operasyonlarla koridorun Doğu kapısı kapatılmıştır.

BU BİR TÜRKİYE SAVUNMASI, BİR ANADOLU SAVUNMASIDIR.

Şimdi; ABD ve İsrail’in, S. Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’yle (BAE) koridorun merkezinde yürüttüğü yığınağın, kurulan cephenin, Türkiye’ye saldırı mevzilerinin etkisiz hale getirilmesi, ülkemiz ve geleceğimiz için, coğrafyaya yönelen yeni harita taslaklarını boşa çıkarmak için, bir zorunluluktur. Bu bir Türkiye savunması, bir Anadolu savunmasıdır.

Yüz yıl sonra, Türkiye’yi de içine alan yeni haritalar çiziliyor. Ülkelerin üçe, dörde bölünmesi senaryoları uygulanıyor. 15 Temmuz’da İstanbul ve Marmara’yı ayırmaya çalışanlarla, kırk yıldır PKK üzerinden Güneydoğu’yu koparmaya çalışanlarla, Suriye ve Irak’ı parçalayıp Türkiye cephesini açmaya çalışanlar aynı güçler, aynı akıl, aynı irade..

Yüz yıl önce Kanal’da, Yemen’de, Filistin’de, Suriye-Lübnan hattında verdiğimiz mücadele ile bugünkü mücadele aynıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NATO Türkiye için birinci tehdit oldu. 04 Aralık 2019 | 4.543 Okunma Barbaros Hayrettin Paşa, 473 yıl sonra geri döndü 02 Aralık 2019 | 3.762 Okunma Türkiye’nin bir hareketi ile Avrupa savunması çöktü.. 28 Kasım 2019 | 7.313 Okunma Yeni sömürgecilik dalgası, Müslümanlar eliyle gelecek 26 Kasım 2019 | 4.987 Okunma Kiralık katil Dahlan’ın başına 4 milyon dolar ödül konulacak 23 Kasım 2019 | 2.899 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar