Aynı anda içeriden ve dışarıdan saldırı var: Bu nasıl bir uyum?

Türkiye’ye “yumuşa” diyenler, “narin ol” diyenler, “ezik” olmayı tavsiye edenler;ABD’nin askeri ve ekonomik alanda bu kadar sertleşmesinin, ülkelere lider tayin etmesinin, bir ülkenin toprağını alıp...

Türkiye’ye “yumuşa” diyenler, “narin ol” diyenler, “ezik” olmayı tavsiye edenler;

ABD’nin askeri ve ekonomik alanda bu kadar sertleşmesinin, ülkelere lider tayin etmesinin, bir ülkenin toprağını alıp başka bir ülkeye vermesinin, Türkiye’ye açıktan saldırmasının Trump’ın ayarsızlığından mı kaynaklandığını sanıyor!

Erdoğan sertlik politikasından vazgeçsin” şeklinde ayar vermeye, tehdit etmeye kalkanlar;

Rusya’nın Suriye’ye yerleşmesinin, Avrupa ile sınırlarına nükleer füzeler yerleştirmesinin, ABD ile karşılıklı restleşmesinin, olağanüstü savunma refleksine girmesinin Putin’in kişiliğinden mi kaynaklandığını sanıyor!

SON DÖRT YÜZ YILIN EN ŞİDDETLİ GÜÇ KAYMASI..

Türkiye’ye “eskiye dön, ABD ve AB eksenine dön, yeniden vesâyete dön, yeniden onların himayesine gir” diye sinsi sinsi öneriler getirenler, Batı ile Doğu arasında tarihin görmediği bir keskinleşme, son dört yüz yılın en büyük güç kaymasının yaşandığını, bu yüzden ABD ile Çin arasında Afrika’dan Doğu Asya’ya kadar müthiş bir güç savaşının yaşandığını görmüyorlar mı? Bunlar sadece Çin’in sertlik politikasıyla mı açıklanır?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD-İran değil, Arap-Fars savaşı bu 21 Mayıs 2019 | 4.049 Okunma ABD İran’a saldırmaz, yeni bir Arap-Fars savaşı çıkarır 17 Mayıs 2019 | 3.260 Okunma Yeni bir Fars-Arap savaşı mı başlıyor? 14 Mayıs 2019 | 4.596 Okunma İmamoğlu yok, İstanbul’a el koyma planı yapıyorlar 10 Mayıs 2019 | 12.840 Okunma İmamoğlu projesi çöktü 07 Mayıs 2019 | 10.879 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar