Aynı anda içeriden ve dışarıdan saldırı var: Bu nasıl bir uyum?

Türkiye’ye “yumuşa” diyenler, “narin ol” diyenler, “ezik” olmayı tavsiye edenler;ABD’nin askeri ve ekonomik alanda bu kadar sertleşmesinin, ülkelere lider tayin etmesinin, bir ülkenin toprağını alıp...

Türkiye’ye “yumuşa” diyenler, “narin ol” diyenler, “ezik” olmayı tavsiye edenler;

ABD’nin askeri ve ekonomik alanda bu kadar sertleşmesinin, ülkelere lider tayin etmesinin, bir ülkenin toprağını alıp başka bir ülkeye vermesinin, Türkiye’ye açıktan saldırmasının Trump’ın ayarsızlığından mı kaynaklandığını sanıyor!

Erdoğan sertlik politikasından vazgeçsin” şeklinde ayar vermeye, tehdit etmeye kalkanlar;

Rusya’nın Suriye’ye yerleşmesinin, Avrupa ile sınırlarına nükleer füzeler yerleştirmesinin, ABD ile karşılıklı restleşmesinin, olağanüstü savunma refleksine girmesinin Putin’in kişiliğinden mi kaynaklandığını sanıyor!

SON DÖRT YÜZ YILIN EN ŞİDDETLİ GÜÇ KAYMASI..

Türkiye’ye “eskiye dön, ABD ve AB eksenine dön, yeniden vesâyete dön, yeniden onların himayesine gir” diye sinsi sinsi öneriler getirenler, Batı ile Doğu arasında tarihin görmediği bir keskinleşme, son dört yüz yılın en büyük güç kaymasının yaşandığını, bu yüzden ABD ile Çin arasında Afrika’dan Doğu Asya’ya kadar müthiş bir güç savaşının yaşandığını görmüyorlar mı? Bunlar sadece Çin’in sertlik politikasıyla mı açıklanır?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Barış Pınarı Harekâtı: Siyasi tarihin en ciddi jeopolitik müdahalesi. 12 Ekim 2019 | 4.894 Okunma Bismillah! Fırat’ın Doğu’sundaki o kuşatma yarılacak.. 10 Ekim 2019 | 6.100 Okunma Fırat’ın Doğusu: Hazırlık bitti… Artık bir gün gecikme intihardır! 07 Ekim 2019 | 5.992 Okunma Fırat’ın Doğusu’na müdahale: O “bir gece ansızın” çok yakın.. 04 Ekim 2019 | 5.907 Okunma İyi Parti, Saadet Partisi ve CHP’nin vatanseverleri ‘iç işgalci’ cepheden ayrılın! 02 Ekim 2019 | 3.917 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar