Ayasofya: Tereddüt edenin tarihi yoktur!

Büyük değişimler; tereddüt ve ürkeklikle değil, kararlılık ve cesaretle gelir. Büyük sözler ve büyük iddialar, sadece büyük hedefleri olanlardan çıkar.

Tarih yapmak, milletlere yön vermek, yeni kuruluşların temellerini atmak elindeki kalem ve güçle, tarih değiştiren imzaları atabilenlerin, güç haritasını değiştiren kararlar alıp uygulayabilenlerin elindedir.

Cesur adamlar, ve güçlü liderler tarihi inşa eder.

Cesur adamların, güçlü ve kararlı liderlerin; ülkesinin kaynaklarını, gücünü, derinliğini, hafızasını, iddialarını, hesap ve hedeflerini, duygularını keşfetmiş önderlerin, bilgelikle ve cesaretle hareket ettiği zaman, tarihi ve coğrafyayı nasıl değiştirdiklerini biliyoruz.

Dünya tarihi bunun sayısız örnekleriyle dolu. Siyasi tarihimiz bunun örnekleriyle dolu. Ve bunlar sadece tarihte olan şeyler değil. Artık bugüne taşıdığımız, tarih sayfalarından çıkarıp güncellediğimiz, “yapabildiğimizi” gördüğümüz şeylerdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Batı’nın “yeni düşman”ı kim olacak? Çin mi, Rusya mı yoksa Türkiye mi? 17 Haziran 2021 | 2.391 Okunma G-7 fotoğrafı: Bunlar mı 21. yüzyıla yön verecek? Türkiye sürprizini bekleyin! 14 Haziran 2021 | 1.239 Okunma Kılıçdaroğlu’na o listeyi kim verdi? Listede neler var? Ona ne vadedildi? Bir açıklama şart! 10 Haziran 2021 | 3.270 Okunma “İnadına Türkiye” diyenler toplanın! 07 Haziran 2021 | 1.125 Okunma Bunlar gelirse… Yıkıcı muhalefet ilk ne yapar? 21. yüzyılda sürpriz ülke Türkiye olacak. Ülkesini seven herkes mücadeleye katılmalı. 04 Haziran 2021 | 3.922 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar