Ayasofya: Tereddüt edenin tarihi yoktur!

Büyük değişimler; tereddüt ve ürkeklikle değil, kararlılık ve cesaretle gelir. Büyük sözler ve büyük iddialar, sadece büyük hedefleri olanlardan çıkar.

Tarih yapmak, milletlere yön vermek, yeni kuruluşların temellerini atmak elindeki kalem ve güçle, tarih değiştiren imzaları atabilenlerin, güç haritasını değiştiren kararlar alıp uygulayabilenlerin elindedir.

Cesur adamlar, ve güçlü liderler tarihi inşa eder.

Cesur adamların, güçlü ve kararlı liderlerin; ülkesinin kaynaklarını, gücünü, derinliğini, hafızasını, iddialarını, hesap ve hedeflerini, duygularını keşfetmiş önderlerin, bilgelikle ve cesaretle hareket ettiği zaman, tarihi ve coğrafyayı nasıl değiştirdiklerini biliyoruz.

Dünya tarihi bunun sayısız örnekleriyle dolu. Siyasi tarihimiz bunun örnekleriyle dolu. Ve bunlar sadece tarihte olan şeyler değil. Artık bugüne taşıdığımız, tarih sayfalarından çıkarıp güncellediğimiz, “yapabildiğimizi” gördüğümüz şeylerdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oruç Reis! “Savunma Yüzyılı” sona erdi! 11 Ağustos 2020 | 3.798 Okunma Beyrut: Hiroşima’nın yıldönümünde o ‘mantar bulutu’nu izlemek.. Biri bize bir mesaj mı veriyor? 07 Ağustos 2020 | 1.848 Okunma “Sevr’in rövanşı” ne demek? 05 Ağustos 2020 | 2.137 Okunma Türk mucizesi! Okyanusa açılan iki kapıyı tutmak!) 29 Temmuz 2020 | 2.012 Okunma * “Medeniyetler Savaşı” Türkiye’de durduruldu! * Ayasofya açılışı, Erdoğan’ın Kur’ân okuması: Jeopolitik akıl, güç yükselişi, bilgelik. 27 Temmuz 2020 | 1.618 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar